22.9 C
İstanbul
Pazartesi, 20 Eylül 2021

İstanbul-Antalya seferini yapan uçakta isyan

Haftanın Haberleri

Bazı yolcular sinir krizi geçirirken kaptan pilot, uçağa polis ve ambulans ekiplerini çağırdı. Antalya seferi, uçaktaki olaylar nedeniyle iptal edildi. Onur Hava Yolları’nın OHY-026 sefer sayılı Airbus 321 tipi uçağıyla saat 20:40’da İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Antalya’ya gidecek yolcular, 3 saat gecikmeli olarak 23.40’da uçağa alındı. Kar yağışı nedeniyle uçağın kalkış yapamaması yüzünden yaklaşık 3 saate yakın uçak içerisinde beklemek zorunda kalan yolculardan bazıları kabin içinde sinir krizleri geçirdi. Kabin ekipleri ile tartışan yolculardan bazıları uçağın camlarına yumruk attı.

Uçağın kalkış öncesi buzlanmaya karşı yıkandığı sırada meydana gelen olay sırasında kaptan pilot, kule ile irtibata geçerek, uçağa polis ve ambulans çağırarak park yerine geri döndü. Bunun üzerine sefer iptal edilirken, yolcular saat 03:00 sıralarında uçaktan indirilerek şirketin iç hatlar terminalindeki bilet satış ofisine yönlendirildi. Şirket yetkililerine tepki gösteren yolcuları polis ekipleri güçlükle sakinleştirdi.

BİR ŞİŞE SU VERDİLER ONUNDA PARASINI İSTEDİLER

Uzun bir gecikmenin ardından uçağa alındıklarını söyleyen İbrahim Ayvaz, havayolu şirketi yetkililerin kendileriyle ilgilenmediklerini belirterek şunları söyledi:

"Bir süre terminalde bekledik. Sonra bizi uçağa aldılar. Uçağa bindikten sonra pilot, ‘yarım saat sonra kalkıyoruz’ dedi. Yarım saat geçti, bir saat oldu kalkılmadı. İki buçuk saat geçti yine havalanılamadı. İnsanlar uçakta bunalmaya başladı. Astım hastası olan bir yolcu vardı, zor sakinleştirdik. Cama vurdu, kırdı. Yani insanlar o kadar mağdur edildi ki. Onu da geçtim, bir şişe su verdiler onun da parasını istediler. Tam bir rezalet içindeydik. Herkes mağdur oldu."

TATİL İÇİN YOLA ÇIKMIŞTIK

Yarıyıl tatili için kızı ile birlikte İstanbul’a gelen öğretmen Ayfer Öztürk "Dönüşümüz hiç de iyi olmadı. Çok çileli oldu. Kızım ve ben bu saatte perişan vaziyetteyiz. Akşam Saat 19.00’da havalimanına geldik. Ve hala daha kızımla açız. Bir yetkili gelip bize açıklama bile yapmadı. Uçakta bayılan oldu Tansiyonu yükselen oldu. Gergin anlar yaşadık " diye konuştu.Bazı yolcular sinir krizi geçirirken kaptan pilot, uçağa polis ve ambulans ekiplerini çağırdı. Antalya seferi, uçaktaki olaylar nedeniyle iptal edildi. Onur Hava Yolları’nın OHY-026 sefer sayılı Airbus 321 tipi uçağıyla saat 20:40’da İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Antalya’ya gidecek yolcular, 3 saat gecikmeli olarak 23.40’da uçağa alındı.

Kar yağışı nedeniyle uçağın kalkış yapamaması yüzünden yaklaşık 3 saate yakın uçak içerisinde beklemek zorunda kalan yolculardan bazıları kabin içinde sinir krizleri geçirdi. Kabin ekipleri ile tartışan yolculardan bazıları uçağın camlarına yumruk attı. Uçağın kalkış öncesi buzlanmaya karşı yıkandığı sırada meydana gelen olay sırasında kaptan pilot, kule ile irtibata geçerek, uçağa polis ve ambulans çağırarak park yerine geri döndü. Bunun üzerine sefer iptal edilirken, yolcular saat 03:00 sıralarında uçaktan indirilerek şirketin iç hatlar terminalindeki bilet satış ofisine yönlendirildi. Şirket yetkililerine tepki gösteren yolcuları polis ekipleri güçlükle sakinleştirdi.

- TUSAŞ -spot_img

İlgili Haberler

CORENDON AIRLINESspot_img

Son Dakika