spot_img
spot_imgspot_img
19.9 C
İstanbul
Pazar, 26 Mayıs 2024

İlk uluslararası uçağa ikram

Seçtiklerimiz

Hollanda Kraliyet Havayolları’na ait uçak ve beraberinde getirdiği 149 yolcu Antalya Gazipaşa Havaalanı’nda halk oyunları gösterisi ve çiçeklerle karşılandı. Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, ilk turist yolcularını karşılayıp çeşitli yöresel ikramlarda bulundu.

Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, 3 gündür kentte bulunan tur operatörü Neckermann büro elemanları ve 132 Hollandalı gazetecileyle birlikte Gazipaşa Havaalanına ilk uluslararası uçağı karşılamaya gitti. Gazipaşa Havaalanına ilk inen Hollanda Kraliyet Havayolları’na ait uçağı karşılayan Belediye Başkanı Sipahioğlu, havaalanı önünde kamp kurdurdu. 27 Nisan 2011 tarihinin Alanya için çok önemli bir gün olduğunu dile getiren Başkan Sipahioğlu, Hollandalı ilk turisti adeta bayram havasında karşıladı. Turistler gördükleri ilgi alaka karşısında mutluluk ve şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Başkan Sipahioğlu, Hollandalı ilk turist kafilesine börek, çörek, katmer gibi yöresel yiyeceklerden ikram etti. Otobüsle Alanya’ya getirilen Hollandalı turistleri, ilçede 700-800 kişilik yerleşik bayancı tarafından yine bir bayram havasında karşılandı. Belediye Başkanı Sipahioğlu, bu uçağın Alanya turizmi açısından önemli virajlardan bir tanesi olduğunu açıkladı. Bugün inen Hollanda uçağının, havaalanının uluslararası olarak işlemeyeceğini ve sadece küçük gövdeli uçakların inebileceğini belirtenlere güzel bir cevap olduğunu ifade eden Başkan Sipahioğlu, "Demek ki sadece küçük uçaklar inmiyormuş. İnen bu uçak öyle küçük falan değil. 149 yolcu alan bir uçak.

 

Çalışanıyla birlikte 168 kişilik olan bir uçak. Hiç bir riskin olmadığını gördük. İlk olduğu için misafirlerimizi bayram havasında karşıladık. Bu Alanya turizmi açısından çok önemli. Ben öyle inanıyorum ki bunun devamı daha güçlü bir şekilde gelecektir. Alanya turizm açısından da daha çok güçlenecektir." dedi.

 

 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika