spot_img
spot_imgspot_img
29 C
İstanbul
Perşembe, 25 Temmuz 2024

İGA, İstanbul Havalimanı’ndan uçan yolcuları rahatlattı

Seçtiklerimiz

İstanbul Havalimanı’ndan yolculuk yapacaklara müjde! Güvenlikten geçerken yaşanan x-ray çilesi sonunda bitiyor.

29 Ekim 2018’de açılan İstanbul Havalimanı, modern teknolojilerle buluşmaya devam ediyor. İGA tarafından yönetilen ve yeni yeni pandemi etkisinden çıkmaya başlayan IST, yeniden milyonlarca yolcuyu ağırlamak için çalışmalara başlamış durumda.

Pandemi dönemindeki boşluğu yolcu konforunu artırmak için kullanan işletmeci şirket, altyapısal değişiklikler yapmayı da ihmal etmedi. Özellikle giriş ve çıkışlardaki güvenlik önlemlerinde ufak bir değişiklik yapan İGA, yolcuları yıllardır çileden çıkaran sorunlardan birini çözmeyi başardı.

İGA, İstanbul Havalimanı’ndan uçan yolcuları rahatlattı

Bildiğiniz üzere havalimanları için en önemli şeylerin başında güvenlik gelir. Bu nedenle giriş ve çıkışlardaki güvenlik önlemleri oldukça fazladır.

Özellikle laptop ve tablet sahiplerini çileden çıkaran bu durum X-ray cihazından geçişin hemen ardından cihazların çantadan ya da bagajdan çıkarılarak kontrol edilmesine neden oluyordu. Ancak İGA, gelişen teknoloji ile bunu ortadan kaldırma kararı aldı.

İstanbul Havalimanı için yeni nesil X-ray cihazlar alan şirket, güvenlikten geçerken bilgisayar ve tableti çantanızdan çıkarma zorunluluğunu ortadan kaldırdı. Böylelikle kısıtlı zamanı olan ve uçuşuna geç kalan kullanıcıların bir de güvenlikten geçerken bunun için vakit kaybetme endişesi kalmadı.

Henüz kısıtlı sayıda olan X-ray cihazı, ne yazık ki havalimanının her noktasında bulunmuyor. Ancak kısa süre içerisinde sayılarının artması ve yolcuların işini kolaylaştırması bekleniyor.

 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika