spot_img
spot_imgspot_img
10.6 C
İstanbul
Çarşamba, 28 Şubat 2024

İbrahim Tatlıses’ten flaş iddia

Seçtiklerimiz

15 Temmuz gecesi yaşanan FETÖ’nün darbe girişiminin ardından sanatçı İbrahim Tatlıses, Instagram hesabı üzerinden bir paylaşımda bulunarak 2011 yılında yaşadığı silahlı saldırının sorumlusu olarak FETÖ’yü işaret etmişti.
 
Ünlü türkücü bugün yine sosyal medya hesabı aracılığıyla çok konuşulacak iddialar ortaya attı. Kendi ticari işlerine de FETÖ/PDY’nin engel olmaya çalıştığını öne süren Tatlıses, yaptığı açıklamada terör örgütünün ele başı Fethullah Gülen’in gizlice ülkeye getirilmiş olabileceğini de iddia etti. İşte İbrahim Tatlıses’in açıklaması şöyle:
 
"YETKİLİLERE VE DE CUMHURİYET SAVCILARINA SESLENİYORUM"
 
Bir süre önce, 2011 yılı Mart ayında uğradığım silahlı saldırıda FETÖ/PDY’nin yaptığı hainliklerle ilgili bir açıklama yapmıştım.Süreç ilerledikçe bu paralel ihanet çetesinin yalnızca hayatıma kastetmekle kalmayıp ticari işlerimi de baltalamak ve beni maddi olarak bitirmek üzere çalıştığı da gün yüzüne çıkıyor. Önceki açıklamamda da bahsettiğim uçak davasında, benden alacağı olduğunu iddia eden Megatrans Uluslararası Nakliyat şirketinin sahibi Ahmet Özbey isimli şahıs gazete haberlerine de konu olan mahkeme kararlarına göre, 1993 yılında 540 kilo üzerinde eroin ile yakalanmış, bundan kurtulmak için hakimlere rüşvet dahi yedirmiş bir uyuşturucu kaçakçısıdır. Bu şahıstan uçak almama teşvik ve aracılık eden, uçağın işletmeciliğini de yapan kişi Ahmet Özbey’in damadı Faruk Bayındır’dır ve şirketi de TARKİMDİR.
 
"BAŞ FAİL KONUMUNDADIR"
 
Peki kim bu damat Faruk Bayındır? Biz tabi sonradan öğreniyoruz maalesef, bana satılan bu uçak çürük iken, kirli ilişkileri sayesinde uçağa uçuşa elverişlidir raporu alan (ki bu uçağın çürük/hurda niteliğinde olduğu sonradan yurt dışında alınan raporlarla ortaya çıkmıştır) Bora Jet ve TARKİM’in ortağıdır. Kendisi şu anda FETÖ/PDY soruşturması kapsamında ve kaçak konumundadır. Kayınpederi Ahmet Özbey ve FETÖ tarafından finanse edilerek büyük işadamı kılıfına sokulan bu kişi; MHP’deki kaset komplosundan, merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümüne ve Fethullah Gülen hakkında kitap yazacağını belirten gazeteci Haydar Meriç’in cinayetine kadar pek çok olayda FETÖ/PDY mensubu olarak baş fail konumundadır.
 
"BUNU KARDEŞİ FERHAT BAYINDIR SÖYLÜYOR"
 
Bunu ben söylemiyorum, bizzat FETÖ/PDY kapsamında gözaltına alınan bu adamın kardeşi Ferhat Bayındır söylüyor. Bu Faruk Bayındır ile Yalçın Ayaslı’nın ortak oldukları Bora Jet’e aldıkları 58 milyon dolarlık, Türkiye’de kimsede bulunmayan, özel jet zamanında gazetelere de haber olmuştu aslında. Bu jetin yakıt ikmali olmaksızın doğrudan tek seferde Amerika’ya uçabildiği söyleniyor.
 
"FETO DA TÜRKİYE’YE GETİRİLDİ Mİ?"
 
İbrahim Faruk Bayındır ve Yalçın Ayaslı’nın Atatürk Havalimanı’nda hiçbir polis, gümrük denetimine tabi olmayan özel hangarlarından bu özet jetlerle kimler, neler gizlice ülkeye getirilip götürüldü? Acaba terörist başı FETO da getirildi mi?"

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika