spot_img
spot_imgspot_img
26.2 C
İstanbul
Cumartesi, 13 Temmuz 2024

Hitit’in Pakistan’daki ikinci iş ortağı K2 Airways

Seçtiklerimiz

Yerli ve yenilikçi ürünleri ile dünya havayolu yazılımı sektörünün Türk markası olarak yükselen Hitit; yurt dışındaki ortaklıklarına Pakistanlı K2 Airways’i de ekledi.
 
14 Ocak 2019 tarihinde Dubai’de gerçekleşen imza töreni ile iki ülke arasındaki ekonomik ilişkileri daha da güçlendiren bir adım daha atılmış oldu. Geçtiğimiz Nisan ayında, Pakistan’ın en büyük havayolu şirketi Pakistan Uluslararası Havayolları ile anlaşma yapan Hitit, ülkedeki en güçlü havacılık yazılım şirketi oldu.  
 
Dünya havayolu yolcu servis sistemi endüstrisinde, her yıl 65 milyona yakın yolcunun seyahat etmesini sağlayan teknolojik altyapı sunan Hitit; farklı coğrafyalardaki iş ortaklarına bir yenisini daha ekledi. Pakistan’ın iç hatlarda uçuşlara başlayan yeni havayolu K2 Airways yapılan anlaşmayla Hitit’in tamamı yerli, yeni nesil yolcu hizmetleri çözümlerini kullanmaya başlıyor.
 
Pakistan’daki en büyük havacılık yazılım sistemi
 
K2 Airways, Hitit’in Pakistan’daki ikinci iş ortağı oldu. 2018 yılında, Pakistan’ın en büyük, Asya-Pasifik bölgesinin de en önemli havayolu şirketleri arasında bulunan Pakistan Uluslararası Havayolları (PIA) ile çalışmaya başlayan Hitit, 5 aydan kısa bir sürede havayolunun tüm teknolojik transferini rekor bir zamanlamayla tamamlamıştı.
 
K2 Airways ve Hitit arasındaki anlaşma 14 Ocak 2019 tarihinde Dubai ofisinde gerçekleşen törenle imzalandı. Hitit Genel Müdürü Nur Gökman, Hitit Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevra Onursal Karaağaç ile K2 Airways Genel Müdürü Tariq Raja, Havayolu Grup Direktörü Usman Jawed Siddiqui’nin katıldığı imza töreninde iki ülke arasındaki ticaret hacmini genişleten bu anlaşma ile Hitit, Pakistan havacılık sistemine yazılım sağlayan en büyük şirket haline geldi.
 
PIA ile sağlanan güven yeni iş birliklerine kapı açtı
 
İmza töreninde konuşma yapan Hitit Genel Müdürü Nur Gökman; “Pakistan Uluslararası Havayolları ile başlattığımız iş birliği ve süreç içinde yazılım çözümlerimizle sunduğumuz hizmetin kalitesi, bizlere olan güveni pekiştirerek yeni iş birliklerine kapı açtı. İki ülke arasında yıllara dayalı karşılıklı anlayış zemini üzerinde yükselen birliktelik ortamına katkı sağlamaktan dolayı çok mutluyuz. Yeni partnerimiz K2 Airways’in de yerli yazılımlarımız ile giderek büyüyen bir dinamizm içinde önce Pakistan akabinde dünya havacılığında yükselen bir değer olmasını umuyor ve bunun için elimizden gelen her türlü desteği vereceğimizi belirtmek istiyorum.” dedi.
 
K2 Airways Genel Müdürü Tariq Raja da yeni iş birliği hakkında şu ifadelerde bulundu: “Sektördeki farklı yolcu hizmet sistemleri arasında aylardır yürüttüğümüz değerlendirmeler sonucunda, Hitit ile anlaşmaya karar verdik. Ekiplerimiz, kısa zaman içinde en ileri teknolojiyle donatılmış bu modern yolcu hizmetleri sistemi ve bu sistemi tamamlayan operatif ve finansal yazılımlarla entegre olacaklar. K2 Airways’in omurgasını oluşturacak olan bu güçlü bilişim platformunun, hedeflerimizi yerine getirmemizde büyük rol oynayacağına inanıyorum. Hitit’in Crane sistemlerini kullanacak olan Pakistan’daki ilk özel havayolu şirketi olarak, Mayıs ayında hizmet vermeye başlayacağız.”  
 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika