spot_img
spot_imgspot_img
16.4 C
İstanbul
Perşembe, 23 Mayıs 2024

Héli-Union, iki adet Airbus H160 helikopter siparişi verdi

Seçtiklerimiz

Héli-Union, operasyonlarını geniş bir yelpazede yürütmek amacıyla iki adet çok yönlü H160 helikopteri için Airbus Helicopters ile sözleşme imzaladı.

Airbus Helicopters CEO’su Bruno Even, “Dünya çapında, özellikle de açık deniz taşımacılığında engin tecrübeye sahip Héli-Union’ın, Airbus helikopter filosunu güçlendirmek için H160’ı seçmesinden gurur duyuyoruz.

H160, çok sayıda pilot yardım özelliği sayesinde güvenlik açısından çıtayı yükseltmekle kalmıyor aynı zamanda düşük yakıt tüketimi, piyasaya çok ihtiyaç duyulan operasyonel rekabet gücünün yanı sıra daha düşük karbon ayak izi sunuyor” dedi.

Héli-Union CEO’su Patrick Molis, “H160’ın ilk müşterilerinden bir olmaktan heyecan duyuyoruz. Bu siparişler ile 40 helikopterli filomuz daha da genişleyecek. Bu programın hem sivil hem de savunma sektöründe büyük bir geleceği olduğuna inanıyor ve büyümesinde rol oynamaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

68 patent ile H160, Airbus Helicopters’ın güvenlik ve konforu artırmaya yönelik en son teknolojik yenilikleri bir araya getiriyor. Blue Edge bıçakları ve en büyük Fenestron kuyruk rotoru sayesinde daha düşük ses seviyesi ve aynı zamanda daha yüksek performans sunuyor. Uçağın kompakt boyutu, petrol platformlarına iniş yapmada ek bir avantaj sağlıyor.

Açık deniz taşımacılığı, acil sağlık hizmetleri, arama kurtarma ve diğer tüm önemli kamu hizmeti operasyonlarını yürütmeyi amaçlayan çok misyonlu bir helikopter olarak tasarlanan H160’ın doğal esnekliği, dünyadaki her türlü operasyona uygundur.

Héli-Union şu anda Dauphin, H225 ve H145 ailelerinden oluşan yaklaşık 20 adetlik Airbus helikopter filosu ile sivil veya savunma operatörleri gibi üçüncü taraflar için geniş bir Airbus helikopter ürün yelpazesine sahiptir.

Héli-Union, dünya çapında çeşitli sivil ve askeri kuruluşlara teknik ve lojistik destekte 60 yıllık deneyime sahip bir Fransız operatör ve servis sağlayıcısıdır. Fransa ve yurtdışındaki sivil ve devlet filosu faaliyetlerinin desteklenmesi, çeşitli ülkelerde helikopterlerin işletilmesi, pilot ve teknisyenlerin eğitimi gibi pek çok pazarda faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bu deneyim, Héli-Union’ın müşterilerine yeni hava araçlarının satın alınması ve hava operasyonlarının konuşlandırılmasında anahtar teslim bir çözüm sunmasını sağlar. Bu nedenle Héli-Union, hava hizmetlerinin uygulanmasında müşterilerini desteklemek için geniş bir hizmet yelpazesi sunan küresel bir ortak olarak konumlandırılmıştır.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika