spot_img
spot_imgspot_img
18.2 C
İstanbul
Cuma, 24 Mayıs 2024

Havaş – Basın Açıklaması

Seçtiklerimiz

Ankara Esenboğa Havalimanı ile şehir merkezi hattında verdiğimiz yolcu taşımacılığı hizmeti, 25 Eylül 2014, saat 09:00 itibariyle Ankara Belediyesi’nin şehir merkezi havalimanı arasındaki hattı 10 yıl süreyle özel bir şirkete kiralaması kararına binaen Ankara Ulus ve AŞTİ’deki yolcu terminallerimize gerçekleşen eş zamanlı müdahale ile durduruldu. DHMİ ve SHGM’den alınan yolcu taşımacılığı ruhsatına binaen gerçekleştirilen hizmeti sağlayan araçlarımız, şehir terminalinde bekletiliyor. Yolcu sayısı bakımından küçük ölçekte olan havalimanları da dahil olmak üzere, Türkiye’nin 18 şehrinde hiçbir fark gözetmeden bir anlamda kamu hizmeti niteliğindeki yolcu taşımacılığı faaliyetimize devam ederken, İstanbul ve Ankara gibi iki büyük şehirdeki faaliyetlerimizin belediyeler tarafından Danıştay kararına rağmen  durdurulması manidardır. Bu hukuksuzluğu mutlaka bağımsız  yargı halledecektir.
 
Türkiye’nin saygın bir teşebbüsü ve en eski yer hizmetleri kuruluşu Havaş olarak, yaklaşık 11 bin çalışanımızla ülkemizin ulusal ve uluslararası alanlarda temsilini başarıyla sürdürmekteyiz. Ülkemizin çeşitli şehirlerindeki bir çok havalimanında, havalimanı – şehir merkezi hattında, birinci sınıf yolcu taşıma araçları ile 31 yıldan bu yana gerçekleştirdiğimiz yolcu taşımacılığı faaliyetimizi, yetkili kurumlar tarafından onaylanan güzergahlar ve tarifeler üzerinden, ilgili mevzuata uygun biçimde ve gereken tüm izin, lisans ve ruhsat belgelerini almak suretiyle yerine getiriyoruz. Bu anlamda, Esenboğa Havalimanı ve şehir merkezi hattındaki taşımacılık hizmetimizin yolcularımız kanalında da bir mağduriyet oluşturacak biçimde durdurulmasından büyük üzüntü duyuyoruz.

Havaş olarak, ilgili tüm hukuki ve ticari kurallara uygun şekilde ve ilgili özelleştirme işlemlerinden doğan haklar çerçevesinde yürütülmesinde yüksek kamu menfaati bulunduğuna inandığımız hizmetlerimizi, yeniden ve ivedilikle vatandaşlarımıza sunabilmek amacıyla, gerekli tüm hukuki yollara başvuracağımızı belirtmek isteriz.

Nurzat Erkal
Havaş Genel Müdürü

 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika