spot_img
spot_imgspot_img
18.6 C
İstanbul
Cuma, 22 Eylül 2023

Havalimanında vuvuzelalı eylem

Seçtiklerimiz

Birleşik Taşımacılık Sendikası (BTS) ve Ulaştırma Memur-Sen üyesi Havaalanını Kurtarma ve Yangınla Mücadele (ARFF) personeli, Atatürk Havalimanı  DHMİ Başmüdürlüğü önünde toplanarak “24 saat çalışmak istemiyoruz”, “80  kuruşa mesai yapmak istemiyoruz” ve “Gasp edilen ek göstergelerimizi  istiyoruz” yazılı dövizler açarak ve vuvuzela çalarak gösteri yaptı.
       
        Grup adına açıklama yapan BTS İstanbul  2 Nolu Şube Başkanı Yakup Tağı, ARFF çalışanlarının her biri 950 bin  avroluk yüksek maliyetlerle yurt dışından alınan itfaiye araçlarını ve  uçak kaza kırım teçhizatlarını kullandığı, ancak kurum personel ücret  skalasının en alt grubundan ücret aldığını öne sürdü.
        ARFF  personelinin, yardımcı hizmetler grubundan emekli edildiğini belirten  Tağı, ağır çalışma koşulları ve eksik personelle 24 saat görev  yaptıklarını, mesai ücretlerinin çok düşük olduğunu iddia etti.
       
        Ulaştırma  Memur-Sen Genel Başkanı İbrahim Kütük de ARFF çalışanlarının  ücretlerinin kurum personeli ücret skalasında meslek hizmetler  grubundan, havacılık tazminatının da ikinci gruptan ödenmesi gerektiğini  belirterek, emeklilikte yaşanan hak kayıplarının giderilmesi ve teknik  hizmetler grubundan emekli edilmeleri için yasal düzenleme yapılmasını  istedi.
       
        Çalışma ve mesai koşullarının düzeltilmesi ve fazla mesai  ücretlerinin artırılması gerektiğini söyleyen Kütük, sorunlarına sahip  çıkılmaması durumunda yasal platformlarda haklarını aramaya devam  edeceklerini sözlerine ekledi.

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika