spot_img
spot_imgspot_img
24.7 C
İstanbul
Pazartesi, 22 Temmuz 2024

Havalanı Personeline, Engellilerle İletişim Eğitimi Verildi

Seçtiklerimiz

Havaalanına gelen engelli vatandaşlara davranış şekillerinin anlatıldığı eğitimde, personele her engel grubuna göre detaylı olarak uygulanması gereken davranışlar hakkında bilgi verildi.

        Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü engelliler ile ilgili hayata geçirdiği hizmetlerini sürdürüyor. Engellilerin birçok konuda ihtiyaçlarını karşılayarak kentin önemli bir sorununu karşılayan Büyükşehir, engellilere yönelik eğitim çalışmalarını da ihmal etmiyor. Bu kapsamda Cengiz Topel Havaalanı yönetiminin talebi üzerine havaalanı personeline engellilere nasıl davranılması konusunda iletişim eğitimi verdi.

        ‘Engelsiz Ulaşılabilirlik’ kapsamında verilen eğitimler Cengiz Topel Havaalanı’nda gerçekleşti. Büyükşehir Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü uzman personeli tarafından verilen eğitimde engellilerin havaalanına girişinden ve çıkışına kadar nasıl davranılması gerektiği anlatıldı. Eğitimlere Havaalanı personelinin ilgisi büyük olurken, sık sık merak edilen konularda sorular soruldu.

        Eğitimde engellilerle iletişim kurarken ön yargıdan arınılmış olunması gerektiği vurgulanırken hangi davranış türünün belirlenmesinin ve engelli kişinin refakatçisi ile değil kendisi ile iletişim kurulmasının önemine değinildi. Engelli vatandaşlara tedirgin ve endişe edici duygularla davranılmaması gerektiği belirtilen eğitimde, engelli bireye mekânın ayrıntıları ile tanıtılmasının da yararlı olunacağı belirtildi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika