spot_img
spot_imgspot_img
21.7 C
İstanbul
Salı, 18 Haziran 2024

Havacılık ve Yamaç Paraşütü Festivali sona erdi

Seçtiklerimiz

ADANA’DA, bu yıl 9’uncusu düzenlenen Havacılık ve Yamaç Paraşütü Festivali sona erdi. Kabasakal Mahallesi Rüzgarlı Tepe mevkisinde organize edilen festivalin ikinci gününde, 300 sporcu Çukurova semalarında görsel şölen sundu.

Festivale yoğun ilgi gösteren vatandaşlardan bazıları da sporcularla birlikte Rüzgarlı Tepe’den atlayış yaptı. Adana Havacılık ve Adrenalin Sporları Kulübü (AHAS) Başkanı Güner Akkaya, yaptığı açıklamada, güzel bir festivali tamamladıklarını söyledi.

Festivalin başarılı geçtiğini ifade eden Akkaya, "Organizasyonumuz iki günün sonunda 2 binin üzerinde uçuşla son buldu. Herhangi bir kazamız yok çok şükür. Problemsiz bir şekilde festivali kapattık." dedi.

Akkaya, bir sonraki festival için çalışmalara başladıklarını vurgulayarak, "Hedefimizi her yıl yükseltiyoruz. Festivalimizin 10. yılı çok ama çok görkemli olacak. 10. yılda serbest paraşütçülerin ağırlıklı olduğu, bütün motorlu hava taşıtlarının hakim olduğu bir gökyüzünde Adanalılara unutulmaz bir görsel şölen hazırlamaya şimdiden başladık." ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika