spot_img
spot_imgspot_img
4.7 C
İstanbul
Perşembe, 22 Şubat 2024

Hava Taxi ye Yoğun Talep

Seçtiklerimiz

Türk Sivil Havacılığında yaşanan gelişmelere paralel olarak hava taksi işletmeciliğine olan talep her geçen gün artıyor. Son olarak Burhanettin Kaya Hava Taşımacılık ve Türkmen Havacılık’a verilen izinler ile birlikte Türkiye’deki hava taksi işletme sayısı 62’ye yükseldi.

Hava Taksi İşletmeciliği yapmak üzere Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne başvuruda bulunan ve ön izin alan Burhanettin Kaya Hava Taşımacılık ve Tic. A.Ş. ile Türkmen Havacılık Taşımacılık ve Tic. A.Ş.’nin bir süredir devam eden inceleme ve değerlendirme işlemleri tamamlandı. Ruhsat gerekliliklerini tam olarak yerine getiren ve incelemeleri olumlu neticelenen her iki  işletmeye de  Bakanlık Makam Onayı ile  İşletme Ruhsatı verildi. 

Bu iki işletmeye verilen izinler ile birlikte Türkiye’de hava taksi işletmeciliğini yapan firma sayısı son 5 yılda  yaklaşık 2 kat artarak 35’ten 62’e yükseldi. Hava taksiler, İstanbul gibi büyük kentlerde iş adamları için alternatif ulaşım aracı olmanın yanısıra fotoğraf ve film çekimi, geziler ve turlar, hava ambulansı gibi konularda da hizmet veriyor.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika