spot_img
spot_imgspot_img
17.9 C
İstanbul
Pazartesi, 15 Nisan 2024

Hamile kılığında kokain kaçırırken yakalandı

Seçtiklerimiz

Polisin verdiği bilgiye göre turist kadın, hamile izlenimi veren kostümü altında, sahte beline sakladığı kokainlerle Uluslararası Bogota Havaalanı’ndan Toronto’ya kalkan uçağa binmek üzereyken yakalanıp gözaltına alındı.

Havaalanında bir polis memurunun dikkatini çeken Kanadalı turiste ‘bebeğinin kaç aylık olduğunu’ sorması üzerine panikleyip saldırgan tavırlarda bulunması üzerine, kadından şüphelenen yetkililer Kanadalı turistin üstünü aradı ve hamile olmadığı, karnında kokain sakladığı ortaya çıktı.

Bogota Havaalanında bu yıl yaklaşık 150 kişinin üzerinde kokain bulundu.Kolombiyalı yetkililere göre kokainle yakalananların üçte ikisi yabancı uyruklu.

Ağustos ayı başında ülkeye giriş yapan Kanada vatandaşı turist kadın, Toronto’ya dönüş uçağına binerken, ‘kaç aylık hamile olduğunun’ sorulması üzerine yakalandı.

Kolombiya polis teşkilatı uyuşturucuyla mücadele birimi müdür yardımcısı Esteban Arias Melo, “Kanadalının soruya tepki göstermesi üzerine yetkililer kadından şüphelendi. Kadın polis memuru daha sonra ihtiyatla beline dokundu, çok sert ve aşırı soğuk olduğunu fark etti” dedi.

Turist kadının, ‘yedi aylık hamile olduğunu’ söylediği iddia edildi.

Polis, vücut taraması yaptığı kadının üzerinde lateksten yapılan ve hamile görüntüsü veren takma belin içinde gizlenmiş 2 kg ağırlığında iki paket kokain buldu.

Kolombiyalı yetkililer Kanadalı kadının uyuşturucu kaçakçılığı, uyuşturucu taşıma ve üretmekten yargılanacağını ve beş ila sekiz yıl hapis cezasına çarptırılabileceğini söyledi.

Kolombiya polisi, ele geçirdikleri kokainin sokak satış fiyatının yaklaşık 60 bin dolar olduğunu belirtti.

Hükümet yetkilileri, Kolombiya hapishanelerinde çoğu uyuşturucu kaçaklığı suçundan hüküm giyen 874 yabancının bulunduğunu söyledi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika