spot_img
spot_imgspot_img
19.1 C
İstanbul
Cuma, 12 Nisan 2024

Halk sokakta, Sarko pizza fırınlı uçakta

Seçtiklerimiz

Fransa’da halkı ayaklandıran emeklilik reformu planı yüzünden popülaritesi rekor seviyede düşen Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, şimdi de yeni jeti yüzünden topa tutuluyor.

       

        Sarkozy, eskiden bir havayolu şirketi tarafından kullanılan Airbus A330-200 model uçağı, 176 milyon euro vererek yeniletti. Yenilenme işlemi tamamlanan uçak son testlerden geçiriliyor ve 11 Kasım’da Seul’de yapılacak G-20 zirvesi öncesinde Fransa hükümetine teslim edilmesi bekleniyor.

       

25 bin euro’luk espresso
        Fransız basını jete yeni eklenen özellikler arasında, teknolojik iletişim sistemi, füze savar sistemi, özel yatak odası, ofis, küvetli banyo gibi yeniliklerin yanı sıra, bir pizza fırını, şampanya barı ve 25 bin euro’luk bir espresso makinesi de olduğunu yazdı.
        Savunma Bakanlığı Kaynak Yönetimi Departmanı Başkanı Francis Pollet ise küvet, fırın, bar ve espresso makinesi iddialarını yalanlayarak, “Jette, herhangi bir ticari uçakta bulunan  standart yemek üniteleri var. Banyoda da küvet değil duş olacak” dedi.

       

        Ancak bu açıklamalar da muhalefetin tepkisini dindiremedi. Sosyalist milletvekili Rene Dosiere, uçakta bulunan her özelliğin açıklanmasını istedi ve “Cumhurbaşkanı’nın uçağın özellikleri konusunda oldukça talepkar olduğunu ve lüks istediğini anlıyoruz. Popülaritesinin bu kadar kötü durumda olduğu bir dönemde bu ona daha fazla puan kaybettirecek” dedi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika