spot_img
spot_imgspot_img
21.6 C
İstanbul
Cuma, 12 Nisan 2024

Pegasus Hava Yolları Arena’da

Seçtiklerimiz

Sporun farklı dallarındaki yatırımları ile bu sporlara katma değer yaratmayı hedefleyen Pegasus Hava Yolları, 27 Ekim’de düzenlenen basın toplantısı ile dev bir işbirliğine daha imza attığını açıkladı.

       

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Adnan Polat ve Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı’nın katılımıyla Conrad İstanbul’da gerçekleştirilen basın toplantısında Pegasus Hava Yolları’nın Türk Telekom Arena’nın kuzey tribünü isim hakkı anlaşması kamuoyuna ilan edildi.

       

İmza töreninde konuşan Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Adnan Polat, “2007 Aralık ayında atılan temelle başladığımız meşakkatli yolculuğumuzu mutlu sonla bitirmek üzereyiz. Galatasaray ve Türk Futbolu adına önemli bir dönüm noktası olacak olan Türk Telekom Arena’nın taraftarla buluşması için artık sayılı günler kaldı. Bu dev projeyi hayata geçirirken elbirliği ile çalıştık, güçlü iş ortaklarımız ve paydaşlarımızla sorunların üstesinden birlikte geldik. Galatasaray’ın adına ve tarihine yakışır güçlü firmalarla yaptığımız işbirliklerinin karşılığını aldık. Bugün de ülkenin en köklü havacılık kurumlarından Pegasus’la işbirliğine imza atıyoruz. Bu işbirliği ile Türkiye’nin gurur kaynağı stadımızın Kuzey Tribünü artık Pegasus Tribünü olarak anılacak. Türk Telekom Arena’da başarılarımızda bizimle beraber olacak ve tribüne adını verecek olan Pegasus’a Galatasaray ailesi adına hoş geldiniz demek istiyorum” dedi.

       

Futbol dünyasında devrim yaratacak ve 2011 yılında resmen açılışı gerçekleşecek olan modern futbol kompleksi Türk Telekom Arena’nın kuzey tribününe adını veren Pegasus Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, sporu destekleyen bir kurum olarak bu çalışmaya imza atmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi. Sabancı, “Sporun farklı alanlarında sponsorluklarımıza devam ederken, futbol gibi Türkiye  için çok önemli olan bu spor dalında, bu sefer sadece sporu değil, aynı zamanda futbolseverleri de desteklemek adına tribün isim hakkı üzerine bir işbirliği gerçekleştiriyoruz. Bu tribün aracılığıyla sporsever Pegasus misafirlerine çeşitli kampanyalar ve fırsatlarla maçları yakından takip etme fırsatı sağlayacağız. Türk Telekom Arena Stadyumu, Türkiyemiz için gurur kaynağı olacak nitelikte çok değerli bir spor alanı. Dünya standartlarında teknolojik bir altyapısı ve modern tasarımıyla Pegasus olarak bu stadın kuzey tribününe adımızı vermekten mutluluk duyuyoruz. ” dedi.

       

Türk Telekom Arena stadyumunun kuzeyinde yer alan 12.250 koltukluk bölüm Pegasus Tribünü olarak anılacak. Pegasus Tribünü’nde 2 adet stad restoranı, Galatasaray Store ve Galatasaray Müzesi bulunuyor.

       

Türk Telekom Arena

       

        Türkiye’nin en büyük spor komplekslerinden biri olacak Türk Telekom Arena, 52 bin 647 seyirci kapasiteli olarak, 82 bin metrekare imar alanında yapılıyor.

       

46 bin seyirci koltuğu, 4 bin 710 VIP seyirci koltuğu, 176 adet özürlü ve refakatçi koltuğunun yer alacağı statta 1760 koltuk kapasiteli 157 loca bulunuyor. 6 adet yürüyen merdiven, 10 asansörün bulunacağı projede 2 bin 913’ü kapalı olmak üzere 3 bin 19 araçlık otopark yer alıyor. Metro ile sağlanacak otopark alanları da dahil edildiğinde toplam kapasite 4 bin 500 araca kadar çıkıyor.

       

Galatasaray, yeni stadyumu Türk Telekom Arena ile spor ve iş dünyasını kurumsal bir eğlence anlayışı içerisinde birleştirmeyi mümkün kılıyor. 2010-2011 sezonun 2. yarısında maçların oynanmaya başlanacağı Türk Telekom Arena, dünyanın sayılı spor kompleksleri arasında şimdiden yerini almaya hazırlanıyor.
         

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika