spot_img
spot_imgspot_img
9.4 C
İstanbul
Cumartesi, 20 Nisan 2024

Halk Otobüsleri Havaalanına Sefere Başladı

Seçtiklerimiz

       

Batman Belediyesi ihtiyaç üzerine uçakların iniş ve kalkış saatlerine göre Batman Havaalanı’na bugün itibariyle otobüs seferleri düzenlemeye başladı.        

 

       

Batman Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğü Otobüs işletme Şefliği 24 Eylül tarihinden itibaren Batman Havaalanı’na otobüs seferleri düzenleyeceğini açıkladı. Bir süredir bu konuda çalışma yürüten Batman Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğü Otobüs Şefliği, hava yoluyla seyahat eden çok sayıda vatandaşın havaalanına gitme konusunda yaşadığı araç sıkıntısını gidermek amacıyla bugünden itibaren Batman Havaalanı’na otobüs seferlerine başladı.

       

Belediye otobüslerinin hareket saati ve güzergahlarını belirleyen İşletme ve İştirakler Müdürlüğü Otobüs İşletme Şefliği, otobüslerin Anadolu Jet, Türk Hava Yolları ve Turkuaz firmalarına bağlı uçakların iniş ve kalkış saatine göre hareket edeceğini belirtti. Buna göre belediye halk otobüsleri her gün, belediyenin önünden sabah saat 09.40 ile öğleden sonra 14.30 saatleri arasında hizmet verecek.

       

İşletme Şefliği’nden yapılan açıklama ise şöyle:

       

"İşletme Şefliğimiz tarafından her gün sabah ve öğleden sonra olmak üzere 24 Eylül tarihinden itibaren havaalanına otobüs seferlerine başladık. Belediye önünden havaalanı yolcularını alacak olan otobüslerimiz ayrıca Yılmaz Güney, Sivil Savunma, ve Grosmar önündeki duraklardan da yolcu alacaktır. Aynı şekilde otobüslerimiz Batman’a hava yoluyla gelen yolcuları da havaalanından alıp son durak olarak Belediye önüne kadar getirecektir."

       

               

       

 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika