spot_img
spot_imgspot_img
18.7 C
İstanbul
Salı, 21 Mayıs 2024

Bomba ihbarı korkuttu!

Seçtiklerimiz

       

Stokholm polis sözcüsü Sussie Illum, Kanada polisinin, Toronto’dan Karaçi’ye giden ve içinde 273 kişi bulunan Boeing 777 tipi uçağın yolcularından birinin patlayıcı taşıdığı ihbarı almasının üzerine pilotun acil iniş yapma kararı aldığını söyledi.

       

Arlanda havaalanına güvenli bir şekilde inen uçağın henüz boşaltılmadığını belirten Illum, polisin söz konusu kişiyi gözaltına almak üzere olay yerine gittiğini kaydetti.

       

BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

       

Uçaktaki şüpheli bir yolcunun gözaltına alındığı bildirildi.

       

Stokholm polisi sözcüsü Kjell Lindgren, patlayıcı taşıdığından şüphelenilen 30 yaşlarındaki Pakistan kökenli bir Kanada vatandaşının, uçağın iniş yaptığı Stokholm’ün Arlanda havaalanında gözaltına alındığını ve sorgulanmak üzere karakola götürüldüğünü söyledi.

       

Bomba ekibinin Boing 777 tipi uçakta şimdiye kadar yaptığı aramalarda henüz şüpheli bir maddeye rastlamadığını belirten yetkili, aramanın devam ettiğini kaydetti.

       

Yetkililer, gözaltındaki şüphelinin uçuş yasağı olan kişiler listesinde yer almadığını ve Kanada’da kontrolden geçirildiğini de ifade etti.

       

İçinde 273 kişi bulunan yolcu uçağı, Kanada polisini arayan bir kişinin yolculardan birinin patlayıcı taşıdığını iddia etmesinin ardından sabah saatlerinde İsveç’e acil iniş yapmıştı.

       

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika