spot_img
spot_imgspot_img
27.5 C
İstanbul
Cuma, 19 Temmuz 2024

Gençler Jandarma Havacilik Sehitleri Için Kütüphane Kurdu

Seçtiklerimiz

Sehit Kütüphaneleri Gönüllü Grubu, 31 Jandarma Havacilik sehidi için Nermin Mehmet Çekiç Anadolu Lisesi’nde kütüphane olusturdu.

Sehitlerin ismini yasatmayi hedefleyen Sehit Kütüphaneleri Gönüllü Grubu, Jandarma Havacilik sehitleri için Nermin Mehmet Çekiç Anadolu Lisesi’nde bir kütüphane açti.

Bu zamana kadar sehitler için 248 kütüphane kuran gönüllüler, son kütüphaneyi Jandarma Havacilik’in 31 sehidi adina açti. Yenimahalle’de bulunan Nermin Mehmet Çekiç Anadolu Lisesi’ndeki Jandarma Havacilik Sehitleri Kütüphanesi’nin açilisina Jandarma Havacilik Okul Komutani Albay Haydar Yildiz, Helikopter Uçus Egitim Filo Komutani Albay Mustafa Tekindor, Yenimahalle Ilçe Milli Egitim Müdürü Soydan Tefik Karahan, okulun ögrencileri ve Jandarma Havacilik Okulu pilotlarinin yani sira sehit Jandarma Teknisyen Astsubay Ahmet Çaglar’in babasi Cemal Çaglar, sehit Jandarma Pilot Üstegmen Oguz Kiliç’in agabeyi Okay Kiliç da katildi.

Açilis töreninde sehitlerin ismi okunurken ögrenciler “Burada” diye cevap verdi. Sehit yakinlari isimlerin okunmasi esnasinda duygulu anlar yasadi. Açilan kütüphanede 4 bin kitap ve görme engelliler için sesli kitaplar bulunuyor. Ayrica kütüphane içinde sehitlerin fotograflarinin bulundugu bir köse de olusturuldu.

Amaçlarinin sehitlerin isimlerinin yasatilmasi ve ögrencilerin bu kütüphanelerde vatan bayrak aski okumalari oldugunu söyleyen Sehit Kütüphaneleri Iç Anadolu Bölge Temsilcisi Sercan Kürklü, bu zamana kadar açtiklari kütüphanelerdeki kitaplari tamamen gönüllülük esasina göre topladiklarini belirtti.

Kürklü, “Sosyal medyadaki takipçilerimizin gönüllü olarak gönderdigi kitaplar, yazarlari tarafindan gönderilmis kitaplar, sehitlerimizin yakinlari tarafindan üzerleri imzalanarak bize gönderilen kitaplar var. Sehidimizi taniyanlar, okuduklari kitaplari üzerine not alarak bize gönderiyorlar, biz de o küçük notlarin yeni okuyuculara iletilmesini sagliyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika