spot_img
spot_imgspot_img
21.6 C
İstanbul
Perşembe, 21 Eylül 2023

Gazipaşa havaalanı 3C kategorisine alındı

Seçtiklerimiz

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya’nın Gazipaşa ilçesindeki havaalanının 3C kategorisine alındığını bildirdi.
       
        Çavuşoğlu, yaptığı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün Gazipaşa Havaalanının 3C kategorisine alınmasını kararlaştırdığını söyledi.
       
        Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün bu kararı onaylanarak yürürlüğe sokulmak üzere DHMİ Genel Müdürlüğüne gönderdiğini belirten Çavuşoğlu, yaklaşık 5 ay önce uluslararası ve yurt içi uçuşlara resmi olarak açılan havaalanının 2C kategorisinde olmasından dolayı charter uçakları tarafından tercih edilmediğini hatırlattı.
       
        Çavuşoğlu, şu bilgiyi verdi:
       

        ”Konunun önemini Güney Amerika gezisinde Sayın Başbakanımıza ilettik. Bu gezide Başbakanımız, Ulaştırma Bakanı ve TAV yetkilisi ile birkaç kez toplantı yaptı. Bu toplantıların ardından yurda dönen Başbakanımızın talimatıyla Ulaştırma Bakanlığına bağlı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Gazipaşa Havaalanının 3C kategorisine alınmasını kararlaştırdı, karar bugün DHMİ Genel Müdürlüğüne iletildi.”
       
        Kararın DHMİ tarafından gelecek hafta içerisinde onaylanarak yürürlüğe girmesini beklediklerini dile getiren Çavuşoğlu, Gazipaşa Havaalanının, 3C kategorisine geçmesiyle Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden kalkacak charter uçaklarınca tercih edileceğini ifade etti.
       
        Çavuşoğlu, bu gelişmenin yöre turizmi ve ticareti açısından büyük önem taşığını, bölgedeki turizmcilerin yıllardır havaalanının faaliyete geçmesini beklediklerini kaydetti.

       

         

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika