spot_img
spot_imgspot_img
11.9 C
İstanbul
Cuma, 1 Mart 2024

Fransa’da Noel yolcularının çilesi bitmiyor

Seçtiklerimiz

Bugün Lyon Saint Exupery’den yapılacak seferlerin yüzde 30’unun iptal edilmesi beklenirken, Paris Roissy ve Charles Degoulle ile Toulouse havalimanlarında aksamaların devam edeceği kaydedildi.
 
Yolcuların ise sabrı tükenmek üzere. Normalde Noel tatiline çıkan yolcular yüzünden en kalabalık dönemini geçiren havalimanları, bir açıklama bekleyen kalabalıklar ile dolmuş durumda:
 
“Gerçekten çocuklarım ile bu haftasonunu bekliyorduk. Uzun süredir bunu düşünüyorduk ama şimdi bunun artık bir hayal olmasından korkuyorum.”
 
“Pek çokları gibi bende havayolu tarafından ödenmemesine rağmen otel rezervasyonu yaptırdım. Onlar daha fazla para kazanmak için grev yapıyorlar ama bizim paralarımız gidiyor. Birde bunun üstüne bizden destek bekliyorlar.”
 
Fransa’da yaklaşık 10 bin güvenlik görevlisi, çalışma koşulları ve ücret konusunda görüşmelerin açılması amacıyla grev kararı almıştı. Sendika temsilcileri ile işverenler arasındaki görüşmelerin başlayamaması ise uçuşlarda daha fazla sıkıntı yaşanacağı endişelerini doğuruyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika