spot_img
spot_imgspot_img
17.9 C
İstanbul
Cumartesi, 3 Haziran 2023

Etiyopya, Kopenhag’a yolcu seferlerine başlayacak

Seçtiklerimiz

Afrika’nın lider hava yolu şirketi Etiyopya Havayolları, 22 Mayıs 2023 tarihinden itibaren Danimarka’nın başkenti Kopenhag’a yeni bir yolcu uçuşu başlatacak . Yeni uçuş, Salı ve Pazar günleri hariç haftada beş kez gerçekleştirilecek.

Etiyopya Havayolları Grubu CEO’su Mesfin Tasew, yeni uçuşla ilgili olarak, “ Avrupa’daki 21. destinasyonumuz olacak olan Danimarka’nın Kopenhag şehrine yeni bir hat açmaktan mutluluk duyuyoruz.

Uçuşun başlamasıyla birlikte Kopenhag, Etiyopya Havayolları için kuzey Avrupa ve güney İskandinavya’da çok önemli bir kapı haline gelecek.

Etiyopya Havayollarının Afrika çapındaki geniş ağı sayesinde, yeni uçuş Avrupa ile Afrika arasındaki hava bağlantısını güçlendirecek ve böylece iki bölgenin ticaretini, turizmini ve diplomatik ilişkilerini kolaylaştıracak.”

Kopenhag Havalimanı İcra Kurulu Başkanı Thomas Woldbye, “ Kopenhag ile Afrika arasındaki bağlantıyı geliştirmek her zaman arzumuz olmuştur. Bu nedenle son 5 yıldır Afrika’nın en iyi havayolu şirketi seçilen Etiyopya Havayolları’nın artık Kopenhag’a uçmaya başlayacak olması gerçekten çok güzel bir haber.

Addis Ababa’daki havaalanı , Afrika’daki 60’tan fazla farklı şehre ileriye dönük bağlantılarla Afrika’nın en önemli HUB’larından biri haline geldi , bu nedenle bu yeni rota, Kopenhag için tüm kıtaya harika bir giriş kapısı olacak.”

Etiyopya Kargo ve Lojistik Hizmetleri’nin son teknolojiye sahip tesisleri ve ilaç kanadı sayesinde direkt güzergahın başta ilaç sektörü olmak üzere Danimarkalı işletmeler için yeni fırsatlar yaratacağını sözlerine ekledi.

Etiyopya Havayolları, rota üzerinde 315 koltuk düzenine sahip Boeing 787-9 Dreamliner konuşlandıracak.

Etiyopya, Kopenhag’a ilk olarak Kasım 1999’da hizmet vermeye başladı, ancak uçuş yaklaşık dört yıl sonra askıya alındı.

- Turkish Aerospace -spot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika