spot_img
spot_imgspot_img
20 C
İstanbul
Pazartesi, 15 Nisan 2024

Eski uçuş görevlisi uyardı:Uçakta parmak arası terlik giymeyin

Seçtiklerimiz

Bir havayolu çalışanı sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, bir kaza veya acil durumda uçaktan kaçışınızı sınırlayabileceğinden yolcuları uçarken parmak arası terlik giymemeye veya çıplak ayakla gezmemeye çağırdılar.

Koronavirüs pandemisinin tüm dünyada etkisini gösterdiği ilk zamanlarda ülkeler vatandaşlarını korumak adına seyahat kısıtlaması önlemleri almıştı. O dönem dışında dünya genelinde her gün milyonlarca kişi uçakla bir yerlere gitmeyi tercih ediyor.

Peki uçak seyahatlerinde kıyafet seçimlerinin tüyoları olduğunu hiç düşündünüz mü? Seyahat kıyafetlerinin seçiminde rahatlık öne planda olsa da bir havayolu çalışanları yolcuları parmak arası terlik giymeme ve yolculuk sırasında çıplak ayak olmama konusunda uyardı.

GÜVENLİK AÇISINDAN ÖNEMLİ BİR DETAY

Uçuş görevlisi Tony Kuna, yolculuk sırasında yalınayak olmanın diğer yolcuları rahatsız etmesinden ziyade güvenlik açısından riskler taşıdığını dile getirdi.

Uçak yolculuklarında genellikle spor ayakkabı tercih edilmesi gerektiğini vurgulayan Kuna, “Acil bir durumda her türlü enkaz ve hoş olmayan zemin yüzeyleri, uçağın dışında olduğu kadar çıkışa giden yolunuzu da engelleyecektir.

Ayaklarınız düzgün bir şekilde örtülmemişse, güvenli bir yere gitmekte zorlanacaksınız. Kırık camlar, ateşler ve metal parçalarla kaplı koridorda koşarken çıplak ayaklarınızı mahvettiğinizi hayal edin. Zor Ölüm’deki John McClane gibi ama daha kötüsü.” dedi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika