spot_img
spot_imgspot_img
19.5 C
İstanbul
Pazar, 26 Mayıs 2024

Ercan Havalimanı’nın ismi değişiyor mu?

Seçtiklerimiz

Alan içerisinde yer alan bu ibare büyük tepki uyandırırken Kıbrıs TV’de yayınlanan Haber Dosyası programına katılan Hür-İş Genel Başkanı Yakup Latifoğlu is Ercan Havalimanı için isim değişikliğinin ancak hükümetin karar verebileceği bir durum olduğu gibi yaşanabilecek olası bir değişikliğin de kabul edilemeyeceğini söyledi.

Ercan Havalimanı’nın işletme haklarının devredilmesine tepkiler sürerken alan içerisinde  ‘T & T Havalimanı İşletmeciliği’ ve ‘Bir Taşyapı iştirakidir’ ibaresi dikkat çekiyor.  Ercan’ın işletme hakları devredilen Taşyapı Şirketi’nin, alan içerisinde ‘TT Airport’ ibaresini kullanması kamuoyunda da büyük tepki uyandırdı.

Kıbrıs TV’de yayınlanan Haber Dosyası programına katılan Hür-İş Genel Başkanı Yakup Latifoğlu Ercan Havalimanı’nın isminin değişmesinin ancak hükümetin karar verebileceği bir durum olduğunu söyledi.

Hür-İş Genel Başkanı Yakup Latifoğlu, bir çok havalimanında, işletmelere ait bu gibi ibareler yer aldığını ve bunun Ercan Havalimanı’nın Uluslar arası ismini değiştireceği anlamını taşımadığı gibi, böyle bir imkan tanınacağına da inanmadığını söyledi. Latifoğlu ayrıca yaşanabilecek olası bir değişikliği de kabul etmediğini belirtti.  

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika