spot_img
spot_imgspot_img
8.4 C
İstanbul
Salı, 5 Mart 2024

Emirates’ten iki yeni A380 siparişi

Seçtiklerimiz

Filosunda bulunan 75 adet ve siparişte olan 65 adet uçak ile dünyanın en büyük Airbus 380 filosunun sahibi olan Emirates Havayolu, en son sipariş ettiği Rolls Royce Trent 900 motoruna sahip olacak iki yeni uçak ile toplam A380 sipariş sayısını 142’ye çıkarıyor.
 
 Emirates Havayolu Başkanı Sir Tim Clark, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada: "2017 yılının sonuna kadar filomuzdan 30 adet uçağı emekli edeceğiz. Aynı zamanda artan talepleri karşılayabilmek amacıyla 24 adet yeni Boeing 777 ve iki adet A380’nin de dahil olduğu toplam 33 adet A380 uçağını teslim alacağız. Tüm bunlar, modern ve verimli bir filoya sahip olma ve yolcularımıza en iyi deneyimi sunma stratejimize de hizmet ediyor" dedi.
 
 Clark, sözlerine şöyle devam etti: "A380 ile Emirates’in elde ettiği büyük başarı konusunda hep açık olduk. Uçaklara ayrılan terminal kullanım saatlerinin kısıtlı olduğu havaalanlarındaki işlemlerimizi rahatlatan bu durum, yolcularımız tarafından da çok olumlu karşılandı. A380’e olan talep artıyor ve biz A380 ağımızı genişlettikçe daha fazla yolcu bu deneyimi doğrudan yaşama fırsatı elde ediyor."
 
 Bu iki sınıflı yeni uçaklar; Business Class yolcularının 40 bin fit yükseklikte vakit geçirdiği uçak içi dinlenme salonu, 2 bin 500’den fazla kanal seçeneği sunan ödüllü uçak içi eğlence sistemi ice ve ücretsiz Wi-Fi ile Emirates’in sektördeki öncü hizmetlerine sahip olacak.
 
 Prag, Taipei ve Viyana’nın da çok yakında Emirates A380’in yeni güzergâhları arasına katılmasıyla havayolu tüm dünyada toplam 42 noktaya popüler A380 uçağı ile ulaşacak.
 
 Airbus’un tahminlerine göre Emirates’in A380 siparişleri, Avrupa’daki 41 bin direkt, dolaylı ve teşvikli iş istihdamını olumlu yönde destekleyecek. Bu işlerin yüzde yetmişi Fransa ve Almanya arasında eşit olarak dağılırken yüzde 17’si İngiltere’de ve kalan 5 bini de İspanya’da yer alacak. Yüksek vasıf gerektiren bu işler, değerli tedarik zincirlerini etkilerken Airbus’un uçak üretim merkezlerinin bulunduğu ülkelerde de önemli çarpan etkisi yaratacak.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika