spot_img
spot_imgspot_img
18.5 C
İstanbul
Perşembe, 25 Nisan 2024

Emirates’in business koltukları görücüye çıktı

Seçtiklerimiz

Uçak seyahatinde yolcu konforunu artıran yenilikçi ürünler geliştirme konusunda bir lider olan Emirates, 9-13 Mart 2016 tarihleri arasında düzenlenen uluslararası seyahat fuarı ITB Berlin’de Boeing 777’de kullanılacak yeni Business Class koltuğu tanıttı.
 
 
 
İnsanları ve şehirleri birbirine bağlayan Emirates Havayolu, Kasım 2016’da teslim almayı beklediği bir 300ER olan 170. Boeing 777 uçağında kullanacağı yeni Business Class koltukları ITB Berlin’de görücüye çıktı.

 
Konuyla ilgili açıklama yapan Emirates Havayolu Başkanı Sir Tim Clark: “Sektörde lider mevcut Boeing 777 Business Class koltuklarımıza tasarım ve konfor anlamında sınıf atlatıyoruz. Yolcularımızın sevdiği tüm mevcut özellikleri muhafaza edip oturma ve uyuma konforunu artırdığımız, yeni ve modern bir görünüm kazandırdığımız yeni Business Class koltuklar ile yolcularımıza olabilecek en iyi deneyimi sunmak istiyoruz.” dedi.
 
 
Emirates’teki her yeni ürün geliştirme sürecinin en önemli unsurunun müşteri deneyimi olduğunu belirten Clark, “Hep bir sonraki büyük atılım için çalışıyoruz. Buna rağmen, hali hazırda yolcularımıza sunduğumuz hizmetleri geliştirebileceğimiz, basit yolları da aramaktan vazgeçmiyoruz. Yeni Business Class koltuklar premium müşterilerimize sunduğumuz deneyim ve marka vaadini daha da güçlendirecek. Bu yıl yeni koltuklara sahip ilk Boeing 777’mizin gelişini ve müşterilerimizin bu uçağa verecekleri tepkiyi görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz. Ve ben oldukça olumlu tepkiler alacağımız konusunda çok iyimserim.” diye konuştu.
 
 
Emirates’in yeni Business Class koltuğunun tasarımında, modern bir spor arabanın iç görünümünden ilham alındı. Açık gri renk deri kılıf, elmas şeklinde dikişler, ergonomik tasarıma sahip baş dayanağı ve şık görünümü ile yeni koltuklar müşteri konforunu artıracak şekilde tasarlandı. 72 inç (182.88 cm) uzunluğunda ve 180 derece yatırılarak tam düz uyuma konumuna getirilebilen yeni Business Class koltuklar aynı zamanda mevcut Business Class koltukların birçok popüler özelliğini de barındırıyor.
 
 
Güncellenmiş koltuk dizilişi ile yeni oturma düzeninde aynı zamanda kullanışlı bir şekilde yerleştirilmiş mini bar, 23 inç (58 cm) ile sektörün en büyük kişisel TV ekranı, koltuk için en yeni dokunmatik kumanda ve ödüllü “ice” uçak içi eğlence sistemi yer alıyor.
 
 
 
Cihazları şarj etmek için bir USB bağlantı noktası, kişisel cihazlardaki içeriği doğrudan IFE ekranında oynatmak için bir HDMI bağlantı noktası ve koltuklarda hem okumak hem de dinlenmek için geliştirilmiş aydınlatma seçeneği de sunulan yeni oturma düzeninde; koltuklar arasındaki gizlilik paneli, kitap cebi, ayak dayama yeri, ayakkabı bölmesi yeniden tasarlandı ve kişisel yemek masası genişletildi.
 
 
 
Emirates’in benzersiz kabin iç mekân renk paletine uygun olarak koltuklarda koyu ve açık gri renk tonları kullanılırken, kişisel uçuş eğlence sistemi, orta konsol, mini bar ve gizlilik panelinin çevresi desenli ceviz kaplamalarla süslendi.
 
 
 
Boeing 777 Business Class kabinlerindeki 2-3-2’lik mevcut koltuk dizilişini ve her uçakta 42 adet olan Business Class koltuk sayısını değiştirmeyen Emirates, Kasım ayında ilk uçağın gelişinden sonra teslim edilecek tüm yeni Boeing 777’lerde bu yeni koltukları kullanacağını açıkladı.
 
 
 
Emirates, şu anda filosundaki 155 ve sipariş edilmiş olan 188 adet Boeing 777 ile dünyanın en büyük Boeing 777 filosuna sahip havayolu şirketidir..

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika