spot_img
spot_imgspot_img
27.7 C
İstanbul
Pazartesi, 17 Haziran 2024

Emırates Cenevre uçuşuna başlıyor

Seçtiklerimiz

Dubai merkezli ödüllü havayolu şirketi Emirates İsviçre"de ikinci uçuş noktasını Cenevre olarak belirledi. Emirates İsviçre"ye olan bağlılığını bir adım ileriye taşıyarak, Zürih sonrası, 1 Haziran 2011 itibariyle ikinci uçuş noktası Cenevre"ye seferlerini başlatıyor.
         

       

Dünyanın önde gelen bankacılık ve finans şehirlerinden biri olan Cenevre Emirates"in 111. yurtdışı, 26. Avrupa destinasyonu olacak. Cenevre bir finans merkezi olmanın yanı sıra Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Dünya Ticaret Örgütü dahil 300"den fazla uluslararası devlet kuruluşu ve sivil toplum örgütüne ev sahipliği yapıyor.
         

       

Yeni rotanın açılışı ile ilgili değerlendirme yapan Emirates Havayolu ve Grubu başkanı Ahmed Bin Said El Maktum “İsviçre"ye 1992"den beri sefer düzenlemekteyiz. Yaptığımız araştırmalar sonucu tüm Emirates uçuş ağından Cenevre"ye yoğun bir ilgi olduğunu gördük. Yeni uçuşlarımızın özellikle finans olmak üzere iş dünyası için hem de yazın rahatlamak isteyen, kışın ise kış sporlarına ilgi duyan müşterilerimiz için çok elverişli olacağını düşünüyoruz” dedi.
         

       

1 Haziran 2011"de başlayacak EK 089 sefer sayılı uçuşlar her gün Dubai"den 08.55"te hareket edecek Cenevre"den ise saat 15.40"ta geri dönecek.
        Boeing 777-200LR ve Boeing 777-300ER uçakları ile gerçekleştirilecek seferlerde First Class yolcularına kişiye özel süitlerde, Business Class yolcularına tamamiyle yatabilen koltuklarda, Ekonomi Sınıfı yolcularına ise diz mesafesi geniş, ferah koltuklarda servis verilecek.
         

       

3 konfigürasyonda da seyahat eden yolcular Emirates"in ödüllü uçak-içi eğlence sistemi ice"nin keyfini çıkarma şansı yakalayacak. 1200"ün üzerinden kanal sunan ice"de en son filmlerden en eğlenceli TV programlarına, tüm dünyadan müziklere kadar pek çok seçenek yolcuları bekliyor. 120 farklı ulustan kabin ekibine sahip Emirates Cenevre uçuşları sırasında birbirinden lezzetli gurme yemeklerini servis edecek.
         

       

Emirates uçuş başına 15-20 ton kargo kapasitesi ile değerli saatler, son moda kıyafetler, kimyasallar, ilaç, elektronik eşyalar, diplomatik kargo ve Kızıl Haç için yardım malzemesi taşımayı hedefliyor.

       

Emirates şu an günde iki kere Dubai-Zürih arası sefer gerçekleştiriyor.

       

EMIRATES Havayolu, İstanbul – Dubai arasında, genellikle uzun menzilli uçuşlarda tercih edilen, üstün teknolojiye sahip ve geniş gövdeli Boeing 777 tipi uçaklar ile uçuyor. Ortalama filo yaşı 5 yıl olan EMIRATES, 152 uçağı ile gökyüzünün en genç filolarından birine sahip.

       

Dünyanın en hızlı büyüyen uluslararası havayolu şirketleri arasında yer alan EMIRATES, İstanbul"dan gerçekleştirdiği 11 uçuş ile yolcularını 60"ın üzerinde ülkede 100"ü aşkın noktaya taşıyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika