spot_img
spot_imgspot_img
23.5 C
İstanbul
Pazartesi, 17 Haziran 2024

Emirates, 105 uçaklı yenileme programını duyurdu

Seçtiklerimiz

Emirates,  53 Boeing 777 ve 52 A380 uçağa Premium Ekonomi kabin ekleyecek ve 1-2-1 yerleşimli yeni koltuklarla 777 Business Class kabininde yenilik yapmayı planlıyor.

Emirates’in Dubai’deki Mühendislik Merkezi’nde gerçekleşecek olan 18 aylık donanım yenileme programı 2022 yılı sonunda başlayacak.

Emirates, Dubai Havacılık Fuarı 2021’de, modern geniş gövdeli 105 uçağında diğer kabin yenilemelerine ek olarak Premium Ekonomi ürünü ile donanım yenilemesine gideceğini açıkladı.

2022 yılı sonunda başlaması planlanan ve 18 ay sürecek olan donanım yenileme programı, tamamen Emirates’in Dubai’deki son teknoloji Mühendislik Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Program kapsamında Emirates’e ait 52 A380 ve 53 Boeing 777 uçağına havayolunun büyük ses getiren yeni Premium Ekonomi kabin sınıfı eklenecek. Havayolu ayrıca Boeing 777 uçaklarına 1-2-1 yerleşimine sahip özel koltukların yer aldığı yepyeni Business Class ürününü de eklemeyi planlıyor.

Emirates Havayolu Başkanı Sir Tim Clark yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Emirates olarak, yolcularımızın ihtiyaçlarını karşılamaya ve gökyüzündeki en iyi deneyimleri sunmaya devam etmek için bu donanım yenileme programına yatırım yapıyoruz.

Bir yıl önce Premium Ekonomi koltuklarımızı kullanıma aldığımızdan beri, çok olumlu yanıtlar aldık. Yolcular kaliteyi ve konforu çok beğendiler.

Emirates’in imzasını atmış olduğu First, Business ve tam hizmet sunan Ekonomi sınıfı seyahat deneyimlerinde olduğu gibi, Premium Ekonomi ürünümüzü de sektörde benzeri olmayan farklı bir Emirates deneyimine dönüşecek şekilde daha da geliştirmeyi planlıyoruz.

Ayrıca yepyeni bir Business Class ürünü de düşünüyoruz. Zamanı geldiğinde daha fazla detay vereceğiz.”Emirates Havayolu Başkanı Sir Tim açıklamasına şu şekilde devam etti:

“Tüm donanım yenileme projesinin Dubai’deki merkezimizde gerçekleştirilecek olmasını da ayrı bir gurur kaynağı olarak görüyoruz.

Bu, Emirates Havayolu içinde geliştirilen güçlü havacılık yetkinliklerini ve daha geniş çaplı olarak böyle yüksek uzmanlığa ve tekniğe sahip bir programı destekleyen BAE ekosistemini ortaya koyuyor.

“Donanım yenileme programının sonunda, Emirates, Aralık 2021’e kadar teslim edilmiş olacak dört kabin sınıflı 6 A380 ile, Premium Ekonomi koltuk sunan toplam 111 Boeing 777 ve Airbus A380 uçağa sahip olacak

.Emirates’in Boeing 777 uçağında hemen Business Class’ın arkasına yerleştirilen beş sıra Ekonomi sınıfı koltuk sökülerek 2-4-2 yerleşime sahip 24 Premium Ekonomi koltuk yerleştirilecek.

Emirates’in A380 uçağında ise, ana gövdenin ön kısmına yine 2-4-2 yerleşimine sahip 56 Premium Ekonomi koltuk yerleştirilecek.Emirates Premium EkonomiEmirates’in Premium Ekonomi ürünü benzersiz bir sınıftır. Yüksek kaliteli leke tutmaz deri döşeme ve dikiş detayları ile ahşap panel kaplamalı koltuklar, 6 yönde ayarlanabilir koltuk başlıkları, bacak ve ayak dinlendirme platformları ile optimal konfor ve destek sunmak için tasarlandı.

102 cm’e ulaşan geniş aralığıyla, her bir koltuk 49,5 cm genişliğinde olup, 20 cm’lik eğimle konforlu bir yatak konumu ve uzanmak için rahat alan sunar.

Diğer düşünceli dokunuşlar arasında kolayca erişilebilen koltuk içi şarj noktaları, geniş yemek masası ve yan tarafta bulunan kokteyl masası yer alıyor.

Yolcular her bir koltukta kullanılan ve sınıfının en geniş örneklerinden biri olan 13.3 inç ekrandan Emirates’in ödüllü uçak içi eğlence sistemi ice üzerinden benzersiz bir müzik, film, TV, haber seçeneklerinin ve daha birçok içeriğin keyfini çıkarabilecekler.2021 Aralık ayının sonuna kadar, Emirates’in Premium Ekonomi sınıflı  A380 uçakları Frankfurt, Londra Heathrow, New York JFK ve Paris seferlerinde kullanılacak.

Emirates Hakkında:Emirates, dünyayı global merkezi olan Dubai aracılığıyla birbirine bağlayan, dünyanın en hızlı büyüyen havayolu şirketlerinden biridir. Emirates, bugüne kadar 500’ün üzerinde uluslararası ödül kazandı.

Modern, verimli ve rahat uçaklarıyla 1987 yılından beri Türkiye’deki yolcularını Dubai üzerinden dünyaya bağlıyor.

Emirates’in sektörde bir ilk olma özelliği taşıyan ve ücretsiz olarak sunduğu ‘Çoklu Risk İçeren Seyahat Sigortası’ 1 Aralık 2021 tarihinden itibaren ‘Ücretsiz Covid-19 Sağlık Sigortası’ kapsamında yolculara, dünyanın neresine olursa olsun gönül rahatlığı içinde seyahat etme imkânı sunuyor.

Emirates, ikonik çift katlı süperjumbo Airbus A380 ve Boeing 777- 300ER uçakları ile İstanbul Havalimanı’ndan haftada toplam 17 sefer gerçekleştiriyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika