spot_img
spot_imgspot_img
14.7 C
İstanbul
Pazartesi, 20 Mayıs 2024

Düşmekte olan bir uçakta ne yapılmalı?

Seçtiklerimiz

Mike Wilson adlı yazılım mühendisi için sıradan bir gündü. Alışveriş yapmak için gittiği Texas’tan dönmek için bildiği uçak iniş esnasında alev alana kadar…

 

Bundan sonra ise her mantıklı yolcunun yapacağı gibi paniğe kapılıp, çığlıklar atmak yerine Wilson cep telefonundan kullanmakta olduğu blog sistemi Twitter’a bağlanarak yaşadıklarını an be an aktarmaya başladı.

 

Saat 17:25’teki yazısında ‘Aman Tanrım! Bir uçak kazasındayım!’ diyen Wilson, 17:58’deki güncellemesinde ‘Bu benim yaşadığım ikinci uçak kazası. Belki de artık otobüse binmeye başlamalıyım’ yazıyordu. ‘Uçak durduğunda oldukça yanmıştık. Sıcaklığı uçağın gövdesinden ve pencereden hissedebiliyordum’ şeklinde yazmaya devam eden Wilson, ‘Sol çıkış kapısının orada kim oturuyorsa Tanrı onu korusun, iner inmez kapıyı açtı ve insanlar dışarı çıkmaya başladı’ diye yazısını sürdürdü.

 

58 kişinin yaralandığı kazadan, blogunda yazdığına göre ‘sadece biraz canı acıyarak’ kurtulan Mike Wilson, daha sonra hava yolu şirketi Continental’i blog okuyucularına olaydan sonra yeni bir uçuş ayarlanana kadar bekledikleri salonda bir içki bile vermedikleri için şikayet etti. Son olarak bu zor olay sırasında bloguna yorumlar bırakarak kendisine moral desteği veren okurlarına teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika