spot_img
spot_imgspot_img
14.7 C
İstanbul
Pazartesi, 20 Mayıs 2024

Dolmuş uçakla İstanbul -Tokat 171 TL

Seçtiklerimiz

Şirket, 66 yolcu kapasiteli uçağıyla tüm yolcuları vergiler dahil 171 TL’ye uçuracak. Ulaştırma Bakanlığı’nın küçük gövdeli uçaklarla bölgesel hava taşımacılığını içeren Dolmuş Uçak Projesi, Borajet’e verilen izinle hayata geçiyor. Şirket, pilot eğitimlerinin ardından ilk uçuşunu 7 Mayıs’ta İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Tokat’a düzenleyecek.

       

Uçaktaki tüm koltuklar vergiler dahil (25 TL KDV ve 6 TL Alan Vergisi) 171 TL’ye satışa sunulacak. Tokat’a her gün sefer düzenleyecek şirket, 15 Mayıs’a kadar İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Zonguldak aktarmalı Trabzon’a uçacak. İstanbul’dan Zonguldak’a vergiler hariç 115 TL’ye sefer gerçekleştirecek şirket, Zonguldak’tan Trabzon’a vergiler hariç 140 TL’ye uçacak.

       

Borajet Genel Müdürü Akın Peker, pilotların Ankara Esenboğa Havalimanı’nda öğretmen kontrolünde 20 saatlik uçuşlarını tamamladığını belirterek, uçuşların 7 Mayıs’ta sorunsuz şekilde başlatılması amacıyla seferber olduklarını söyledi.

       

Şirket, Siirt ve Kapadokya gibi havaalanlarına sefer düzenlemeyi planlıyor. Türkiye’de dolmuş uçak taşımacılığı yapacak ilk işletme olan Borajet, gerçekleştireceği uçuşlarla söz konusu illeri büyük havaalanlarına bağlayacak ve böylece bu illerin dünya ile bağlantısı daha kısa sürede sağlanmış olacak. Uçaklarının tamamını peşin ve yüzde yüz yerli sermaye ile alan işletmenin ödemesini gerçekleştirdiği dördüncü uçağı yakın zamanda Türk tesciline girecek. Dolmuş Uçak Projesi, küçük stol havaalanlarından küçük gövdeli uçaklar ile büyük havaalanlarına besleyici uçuşların yapılmasını içeriyor.

       

         

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika