1 C
İstanbul
Cuma, 21 Ocak 2022

Devlet Hava Meydanları 24 Memur Alımı Yapacak

Haftanın Haberleri

Devlet Hava Meydanları İşletmesi “DHMİ” Genel Müdürlüğü tarafından 2021 yılı kamu personeli alımları kapsamında Ocak ayı itibarıyla başvuru ilanına dair detayları bu haberimizde bulabilirsiniz.

DHMİ’ye 24 kamu personeli alımı ilanı yayımlandı. Devlet Hava Meydanları “Asistan Hava Trafik Kontrolörü” alımları kapsamında başvuru yapılacak iller ve tüm detaylar bu haberde.

DHMİ Başvuru İlleri

Devlet Hava Meydanları İşletmesi 24 personel alımı taşra teşkilatları için gerçekleştirilecek. DHMİ 10 farklı şehirdeki havalimanlarına personel alımı yapacak. İşte başvuru yapılacak illerin kontenjanları: Ağrı 3, Bingöl 3, Elazığ 3, Gökçeada 2, Hakkari Yüksekova 4, Iğdır 2, Muş 1, Siirt 2, Şırnak 3, Van havalimanı için ise 1 alım yapılacak.

DHMİ 24 Memur Alımı Şartları

T.C. vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak ve kılavuzda yer alan diğer genel şartları taşımak şartları aranmaktadır.

24 Memur Alımı Özel Şartlar

Fakülte veya 4 yıllık yüksekokul mezunu olmak, ICAO ANNEX’l kriterlerine uygun “Hava Trafik Kontrolörü olur” ibareli sağlık raporu almak, Hava veya yer ve yer veya yer sesli iletişiminde, yanlış anlamalara ve aksamalara yol açabilecek belirgin bir aksan veya lehçe, dilde pelteklik, gizli kekemelik ve aşırı heyecan sahibi olmamak gerekiyor.

Son başvuru tarihi itibarıyla, son beş yıl içerisinde İngilizce Yabancı Dil Sınavından en az ‘C’ düzeyinde puan aldığını belgelemek, Geçerli bir Hava Trafik Kontrolör Lisansına sahip olmak gerekiyor.

Personel Alımı Başvuru Süreci

Devlet Hava Meydanları İşletmesi 24 kamu personeli alımı için adaylar başvurularını internet üzerinden çevrim içi olarak yapabilecekler. Başvurular için açıklanan tarihler 8 ile 26 Şubat 2021’dir.

- TUSAŞ -spot_img

İlgili Haberler

CORENDON AIRLINESspot_img

Son Dakika