spot_img
spot_imgspot_img
8.5 C
İstanbul
Cumartesi, 2 Mart 2024

Depremzedenin yardımına ambulans uçak yetişti

Seçtiklerimiz

6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Almanya’ya gelen Dursun Kaya, burada oğlunun yanına yerleşti.

Eşi Elif ile Heidelberg’de depremin yaralarını sarmaya çalışan Kaya, 11 Mayıs günü ise aniden rahatsızlandı. Hastaneye kaldırılan Kaya’nın felç geçirdiği ve vücudunun sağ tarafının tutmadığı tespit edildi.

İki hafta boyunca tedavi gören Kaya’nın “Beni vatanıma götürün. Orada ölmek istiyorum” çağrısı üzerine çocukları, başkonsolosluk aracılığı ile Dışişleri Bakanlığı ile iletişime geçti. İşlemleri kısa sürede tamamlanan Kaya için Türkiye’den gönderilen ambulans uçağı, Frankfurt Havalimanı’ndan kalktı.

Kaya, Sağlık Bakanlığı’nın gönderdiği uçak ile tedavisinin devamı için İstanbul’a nakledildi. Sabah gazetesine konuşan Dursun Kaya’nın oğlu Adem Kaya, duygularını şu sözlerle paylaştı: “Deprem felaketinden sonra çok sarsılmışlardı.

Toparlansınlar diye Almanya’ya getirmiştik. Ancak bu ani rahatsızlıktan sonra daha kötü oldu. Allah devletimizden razı olsun, önceden hastaları taşıyacak normal ambulans bulunamıyorduk. Şimdi devletimiz ambulans uçak gönderiyor.”

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika