spot_img
spot_imgspot_img
14.7 C
İstanbul
Pazartesi, 20 Mayıs 2024

Çinli akrobasi timinden uçak şov

Seçtiklerimiz

Çin Halk Kurtuluş Ordusu’na (PLA) bağlı akrobasi takımının jetleri yeni haliyle boy gösterdi. Projede yer alan kıdemli bir albay, "Uçaklar gökyüzünde üç boyutlu kılıç gibi gözüküyor" dedi.

       

Güzel Sanatlar Akademisi tarafından boyanan uçaklar için internette oylama yapıldı. 18 gün süren oylamaya 117 şehirden 1 milyon 150 bin kişi katıldı.

       

 
        Çin Halk Kurtuluş Ordusu’na (PLA) bağlı akrobasi takımının jetleri yeni haliyle boy gösterdi. August 1 Akrobasi Takımı tarafından kullanılan J-10 savaş uçaklarının dizyanını hava kuvvetleri değil; askeri uçak hayranları yaptı. Projede yer alan kıdemli bir albay, "Uçaklar gökyüzünde üç boyutlu kılıç gibi gözüküyor" dedi. Daha önce 2009 yılında uçakların boyandığını hatırlatan albay, ancak bunların çok cafcalı olmakla eleştirildiğini söyledi. Güzel Sanatlar Akademisi tarafından boyanan uçaklar için internette oylama yapıldı. 18 gün süren oylamaya 117 şehirden 1 milyon 150 bin kişi katıldı. Oylanan üç seçenek arasında kılıç, ejderha ve şimşek yer alıyordu. Oylamada en fazla oyu kılıç aldı.

       

İLK UÇUŞ 16 KASIM’DA

       

16 Kasım tarihinde Guangdong’a bağlı Zhuhai şehrinde düzenlenecek olan 8’nci Çin Uluslararası Havacılık & Uzay Fuarı’nda tanıtılacak olan uçaklar, askeri akrobasi takımı tarafından kullanılıyor. Dünyanın en önemli beş uluslararası fuardan biri olarak kabul edilen Çin Uluslararası Havacılık & Uzay Fuarı’na dünyanın birçok ülkesinden çok sayıda şirket katılıyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika