Bizler havaalanımıza daha büyük uçakların inmesini sağlamak amacıyla pistin uzatılmasından yanayız. Bu konuda da kamulaştırma çalışmalarımızı tamamladık ve pist uzatım çalışmalarına da 2012 yılının Mart-Nisan veya Mayıs aylarında başlayacağız. 3 aylık sürede de bu çalışmalar tamamlanacak” dedi.
Bu sebeple İzmit Havaalanı’na yönelmek zorunda kalındı. Çanakkale’den Atatürk Havaalanına yönelik uçuşa karşı talep var. Bu konuyu ilgililerle görüştük. Belki haftada 2-3 sefer olarak Atatürk havaalanına seferler olabilir. Eğer tutarsa bu arttırılabilir. Tutmazsa da iptal edilebilir. Ankara seferlerimizde ise sorun yok. Bizim için önemli olan İstanbul’a havayolu ile uçuşlar sağlanması” şeklinde konuştu.