spot_img
spot_imgspot_img
10.6 C
İstanbul
Pazartesi, 26 Şubat 2024

Çanakkale Havaalanı Genişletilecek

Seçtiklerimiz

1800×30 metrelik bir pisti, 3 uçak kapasiteli iki adet apronu ve iç ve dış hat yolcularına hizmet veren terminali ile VIP Binası bulunan Çanakkale Havaalanı’nın pistinin uzatılması konusunda çalışmaların devam ettiğini belirten Vali Güngör Azim Tuna, “Havaalanımızdan 2010 yılında iniş kalkış yapan uçak sayısı 1284 olurken bu sayı 2011 yılının ilk 6 aylık döneminde 1108 olarak gerçekleşti.

Bizler havaalanımıza daha büyük uçakların inmesini sağlamak amacıyla pistin uzatılmasından yanayız. Bu konuda da kamulaştırma çalışmalarımızı tamamladık ve pist uzatım çalışmalarına da 2012 yılının Mart-Nisan veya Mayıs aylarında başlayacağız. 3 aylık sürede de bu çalışmalar tamamlanacak” dedi.

 
Vali Tuna, Çanakkale Havaalanından gerçekleştirilen uçak seferlerinin geleceği ile ilgili de açıklamalarda bulunarak, “Çanakkale’den İstanbul Atatürk Havalimanına uçuşların yapılabilmesi için yetkililerle görüşmeler yaptık. Atatürk Havaalanının yükü çok ağırlaştı.

Bu sebeple İzmit Havaalanı’na yönelmek zorunda kalındı. Çanakkale’den Atatürk Havaalanına yönelik uçuşa karşı talep var. Bu konuyu ilgililerle görüştük. Belki haftada 2-3 sefer olarak Atatürk havaalanına seferler olabilir. Eğer tutarsa bu arttırılabilir. Tutmazsa da iptal edilebilir. Ankara seferlerimizde ise sorun yok. Bizim için önemli olan İstanbul’a havayolu ile uçuşlar sağlanması” şeklinde konuştu.

 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika