spot_img
spot_imgspot_img
19.5 C
İstanbul
Pazar, 26 Mayıs 2024

Boeing’ten Darüşşafaka’ya Eğitim Desteği

Seçtiklerimiz

Sınıfın tesliminde konuşan Boeing Türkiye Başkanı Greg Pepin, "Bu çocuklar Türkiye’nin ve dünyanın geleceği ve Boeing onların eğitimine katkıda bulunmaktan büyük mutluluk duyuyor" dedi.
 
Boeing, İstanbul’da bulunan Darüşşafaka Eğitim Kurumları’na tam donanımlı bilişim teknolojileri sınıfı kurdu. Sınıfın tesliminde konuşan Boeing Türkiye Başkanı Greg Pepin, "Bu çocuklar Türkiye’nin ve dünyanın geleceği ve Boeing onların eğitimine katkıda bulunmaktan büyük mutluluk duyuyor" dedi.

Sınıfın resmi açılış töreni, Boeing Türkiye Başkanı Greg Pepin, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan Vekili M. Talha Çamaş, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katılımıyla gerçekleştirildi. Törende konuşan Pepin, "Bu çocuklar Türkiye’nin ve dünyanın geleceği ve Boeing onların eğitimine katkıda bulunmaktan, bakış açılarını genişletmelerine yardımcı olacak teknolojik becerilerini geliştirmelerini sağlayacak olan araçları sağlamaktan büyük bir mutluluk duymaktadır.

Kalbimizin derinliklerinde Boeing’in, Türk toplumunun bir parçası olduğunu hissediyoruz ve içinde yaşadığımız, çalıştığımız bu topluma bir şeyler kazandırmakla kendimizi yükümlü hissediyoruz" dedi. Pepin, eğitime verilen desteğin Boeing firmasının öncelikleri arasında yer aldığını da vurguladı.

Darüşşafaka’nın en eski ve köklü eğitim kurumu olduğunu belirten Çamaş ise, dünya insanı gençler yetişmesine verdikleri önemin altını çizerek, "Bugün Darüşşafaka olarak, araştıran, sorgulayan, bilişim okuryazarı, dünya insanı gençlerin yetişmesine büyük değer veriyoruz. Kendi alanında bir dünya devi olan Boeing’in desteğiyle oluşturulan bilişim teknolojileri sınıfı ile gençlerimiz için bir adım daha atmış oluyoruz. Katkılarından ötürü Boeing Türkiye’ye ve Greg Pepin’e, Darüşşafaka Cemiyeti adına teşekkürlerimizi sunuyorum" dedi.

Törende ayrıca, dünya hava ulaşımının önemli ismi Boeing firmasının Türkiye’deki faailiyetleri hakkında da bilgi verildi. 2000’den bu yana, Türkiye’nin 29 şehrinde 83 eğitim projesine destek veren Boeing’in, bu projeler arasında okullara bilişim teknolojileri ve fen sınıfları kurulması, okul binalarının yenilenmesi, spor ekipmanları ve kitap bağışlanması ve öğrencilere burs sağlanması yer aldığı ifade edildi.

Boeing, ayrıca Türkiye’de sağlık ve insani hizmetler, kültür ve sanat alanlarında da sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirdiği kaydedildi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika