spot_img
spot_imgspot_img
8.7 C
İstanbul
Pazartesi, 4 Mart 2024

Bird Airlines diye bir şirket yok

Seçtiklerimiz

Halkın Partisi, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst’ün hava ulaşımı için anlaşmaya varıldığını duyurduğu “Bird Airlines” adlı şirketin TC Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne hiç bir başvurusunun olmadığını belirtti. Halkın Partisi, “aslında hiç var olmayan bu şirkete hangi kriterlere dayanılarak izin verildiğini” sordu.
 
Halkın Partisi Genel Sekreteri Tolga Atakan yazılı açıklamasında, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Dürüst’ün 13 Kasım 2016 tarihinde, “Bird Airlines’ın KKTC’ye uçuş yapması için gerekli izinlerin verilmesi kararının alındığına” dair basına açıklama yaptığını kaydetti.
 
Dürüst’ün, “Bird Airlines yetkilileri ile yaptıkları görüşmelerde İstanbul, Ankara, Trabzon, Gaziantep, Antalya, Hatay ve Adana yanında Türkiye aktarmalı 3’ncü dünya ülkelerine yönelik seferler konusunda mutabakata varıldığını” da ifade ettiğini kaydeden Atakan, parti olarak yaptıkları araştırmalarda böyle bir hava yolunun var olmadığını ortaya çıkardıklarını belirtti ve “var olmayan bu şirkete hangi kriterlere dayanarak izin verildiğini” sordu.
 
“Bird Airlines” adlı şirketin TC Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne hiç bir başvurusunun olmadığını tespit ettiklerini kaydeden Atakan, Dürüst’ün en ufak bir araştırma yapmadan, gerçekte Hiç var olmayan bir şirkete bu izni neden ve nasıl verdiğini çok merak ettiklerini belirtti.
 
“Son derece önemli teknik bir bakanlığın kadrosunda bu gibi durumlarda ne yapılması gerektiğini bilmeyen kişilerin olduğunu görmek üzücü” diyen Atakan, “Ülkemizin itibarını hiçe sayan, bizleri dalga konusu yapan bu sürecin hangi düşüncelerle yaşatıldığını bakanın bizlere açıklamasını bekliyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika