spot_img
spot_imgspot_img
16.9 C
İstanbul
Perşembe, 30 Mayıs 2024

Bingöl Havaalanı inşaatı tüm hızıyla devam ediyor

Seçtiklerimiz

Bingöl Havaalanı inşaatını yapan yüklenici firma Şantiye Şefi Mehmet Eğemen Sever, çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü belirterek, hava muhalefeti olmaması durumunda işi zamanından erken teslim edeceklerini söyledi.

       

İhalenin ardından Bingöl Havaalanı inşaatında başlatılan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Pisti 30 metreden 60 metreye genişleten yüklenici firma, zayıf beton temel tabakası imalatı işini başlattı.

       

Mevsim şartlarının elvermesi durumunda projeyi zamanından önce teslim etmeyi hedeflediklerini belirten Şantiye Şefi Mehmet Eğemen Sever, şimdiye kadar projenin pist kazısı, dolgu tabakası ve temel tabakasının tamamlandığını söyledi.

       

Sever, "Şu an zayıf beton temel tabakası imalatı inşaatı sürüyor. Bundan sonra pistin son tabakası olan kaliteli kaplama beton imalatı işi yapılacaktır. Bunun için de yoğun çaba sarf ediyoruz. Hava muhalefeti olmazsa zayıf beton temel tabakası imalat çalışmaları yaklaşık 30 günde tamamlanacaktır" dedi.

       

        Pistin son tabakası olan kaliteli beton işinin çok mühim olduğunu belirten Şantiye Şefi Mehmet Eğemen Sever, bu iş için hava şartlarının hayati önem taşıdığını söyledi. Sever, "Pistin son tabakası çok özel bir beton sınıfı olduğundan hava koşullarının bu betonu dökmeye elvermesi büyük önem arz etmektedir. Bizim hedefimiz Bingöl Havaalanı inşaatını teslim tarihinde, hatta şartlar uygun olduğunda daha erken teslim etmektir. Mevsim şartları son tabaka kaplama işini yapmaya elverdiği taktirde sözleşme süresinden önce işi bitireceğiz" şeklinde konuştu.

       

        Yaklaşık 100 personel ile çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Şantiye Şefi Mehmet Eğemen Sever, firmalarının teknik mobilizasyon olarak yeterli donanıma sahip olduklarını ve gerekli tüm iş makinelerinin olduğunu dile getirdi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika