spot_img
spot_imgspot_img
18 C
İstanbul
Perşembe, 25 Nisan 2024

THY, Astana’daki yeni ofis açılışını yaptı

Seçtiklerimiz

Kazakistan’ın başkenti Astana’da temaslarını sürdüren TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, NurOrda Uluslararası Kazak-Türk Lisesi’ni ziyaretinden sonra Şahin ve beraberindeki heyet Astana’daki Respublika Caddesi’nde THY’nin yeni ofisinin açılışını yaptı.

       

Şahin, THY Astana Şubesi Müdürü Mustafa Kızılay’dan faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Kızılay, haftada dört sefer Astana’dan İstanbul’a uçan THY’nin, bu hizmetlerini Astana Havalimanı’ndaki ofisinden sunduklarını ancak havaalanının şehre uzaklığından dolayı müşterilere daha iyi hizmet vermek için şehir merkezinde yeni bir ofisin ihtiyaç olduğunu söyledi. Kızılay, uçuşlara getirilen kısıtlamadan dolayı bilet fiyatlarının arttığını da söyledi. Müşterilerin taleplerini karşılamada zorlandıklarını belirten Kızılay, özellikle turizm sezonunda bu sıkıntıların arttığını belirtti.

       

TBMM Başkanı Şahin, THY’nin Astana’dan Türkiye’ye yaptığı uçuşların sayısının artırılması gerektiğini söyledi. THY’nin dünyanın en iyi hava yollarından biri olduğunu belirten Şahin, gerekli kurumlara bu sorunların iletildiğini belirtti.

       

TBMM Başkanı Şahin ve beraberindeki heyet Meclis Başkanı Ural Muhamedjanov’un onuruna vereceği akşam yemeğine katılacak. Şahin yarın Kazakistan’dan ayrılacak.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika