spot_img
spot_imgspot_img
7.6 C
İstanbul
Cumartesi, 2 Mart 2024

Bell, Türkiye’deki İlk 407GXi Satın Alma Anlaşmasını Duyurdu

Seçtiklerimiz

Bell, Türkiye’deki İlk 407GXi Satın Alma Anlaşmasını Duyurdu

Sancak Air, kurumsal seyahatlerde kullanmak üzere Bell 407GXi model helikopter satın aldı

Bir Textron Inc. (NYSE: TXT) şirketi olan Bell Textron Inc., bugün Türk müşterisi Sancak Air ile Bell 407GXi satışına yönelik anlaşma imzaladığını duyurdu. Bu helikopter, şirketin Bell 430 ve 206’dan oluşan filosunun en yeni üyesi olacak.

Sancak Air CEO’su Mustafa Bayrak, konuyla ilgili olarak “Bell 407GXi modelini Türkiye’den satın alan ilk şirket olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi. “Bu helikopterimiz, şirketin sahibi olarak özel uçuşlarım için tarafımdan kullanılacak. 407GXi, yüksek seyir hızı, sorunsuz uçuş özellikleri ve ileri havacılık elektroniği sayesinde bizi son derece etkiledi.”

Bell 407GXi, Avrupa kıtasındaki müşterilerimiz arasında son derece popüler. Bell, HAI Heli-Expo 2023 helikopter fuarında iki adet Bell 407GXi helikopterin İngiltere’deki kurumsal müşterilerine, aynı modelden bir diğerini İrlanda merkezli Zeus Essential Holding’e ve dört adet de Polonya Polis Teşkilatına satışı için anlaşmaların imzalandığını duyurdu.

Şirketin Uluslararası Ticari Satış bölümünün üst düzey başkan yardımcısı Patrick Moulay “Bell 407GXi, yolcularını güvenli şekilde destinasyonlarına ulaştırırken aynı zamanda hem konfor hem de hızdan ödün vermeyecek şekilde kurumsal ve VIP taşımacılıkta mükemmel bir hava aracı konumunda” dedi. Moulay, “Bu hava aracımız şu ana dek tüm dünyada sayısız başarıya imza attı ve çok çeşitli görevleri üstlendi. Sancak Air gibi sadık bir müşterimizin hava araçlarımızdan birini seçmiş olmasından dolayı büyük heyecan içerisindeyiz” şeklinde sözlerine devam etti.

Rolls-Royce M250-C47E/4 dual-channel FADEC türbin motora sahip olan Bell 407GXi, saatte 246km (133kts) seyir hızıyla etkileyici performans ve yakıt tasarrufu da sunuyor. Hava aracımız ayrıca yüksek çözünürlüklü ekranları, daha hızlı işlemcileri ve tabletler ile akıllı telefonlara bağlanabilme özellikleri de sunan en yeni Garmin G1000H NXi entegre kokpit ile birlikte geliyor.

Tüm dünyada altı kıtada 1.590 adet Bell 407 helikopterimiz havada hizmet veriyor ve altı milyon toplam filo uçuş saatini de aşmış durumdayız. Bu modelimiz, benzersiz güvenilirlik ve performansı sayesinde tek motorlu hava aracı standartlarında çıtayı yükseltiyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika