spot_img
spot_imgspot_img
16.4 C
İstanbul
Pazar, 19 Mayıs 2024

Bayram tatili havayolu şirketlerini güldürdü

Seçtiklerimiz

Onur Air, şu ana kadar uçak biletlerinin yüzde 85’ini sattı. Onur Air Genel Müdürü Şahabettin Bolukçu, yolcu taleplerini karşılayabilmek için ilgi gören şehirlere filodaki daha büyük uçaklarla sefer düzenleyeceklerini söyledi.

       

Kurban Bayramı tatilinin 9 güne uzaması nedeniyle havayolu şirketleri artan yolcu taleplerini karşılamakta zorlanıyor.
        Onur Air, şu ana kadar uçak biletlerinin yüzde 85’ini sattı.
        Onur Air Genel Müdürü Şahabettin Bolukçu, yolcu taleplerini karşılayabilmek için ilgi gören şehirlere filodaki daha büyük uçaklarla sefer düzenleyeceklerini söyledi.
        Bilet satışlarının devam ettiğini kaydeden Bolukçu, "Oldukça yoğun talep var. Bayrama 2 gün kala, koltukların yüzde 95’inin dolmasını bekliyoruz" dedi.
        Bayramda en çok talebin yurt içinde Antalya, İzmir, Diyarbakır, Trabzon, Adana ve Samsun’un gördüğünü, yurt dışında ise İtalya, İspanya, Dubai ve Fransa’ya yoğun charter uçuşları düzenleyeceklerini ifade eden Bolukçu, şöyle dedi:
        "Bayram tatilinin 9 gün olması ve TL’nin yabancı para birimleri karşısında değerli olması nedeniyle tatile giden vatandaşlarımız daha çok yurt dışını tercih ediyor. Bayramda, kurbanını kesmek ve yakınlarını ziyaret etmek isteyen ya da gelir olarak orta kesimi temsil eden vatandaşlarımız ise memleketlerine gidiyor."
        Atatürk Havalimanı’ndan ilave sefer için slot almada sorunlar yaşadıklarını ifade eden Bolukçu, bu nedenle talep olan noktalara daha büyük uçakları tahsis edeceklerini kaydetti.
        Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Ali Genç ise kurban bayramında yolcu talebini karşılayabilmek için 6 noktaya ek sefer planladığını söyledi.
        Genç, birleşerek 9 güne çıkan tatilde yolcu talebini karşılayabilmek için yurt içinde 12 Kasım -21 Kasım tarihleri arasında 9’u KKTC’ye olmak üzere Bodrum, Dalaman, Trabzon, Ankara ve Antalya’nın bulunduğu 6 farklı destinasyona 40 ek seferin düzenleneceğini bildirdi.
        Pegasus Havayolları da ilave seferlerle birlikte bayram dönemine denk gelen 10 gün boyunca iç ve dış hatlarda 2 bin 200 sefer düzenleyecek.
        Yoğun talep üzerine, KKTC ve Antalya destinasyonları başta olmak üzere Beyrut, Londra, Amsterdam, Viyana, Roma, Milano ve Paris’ ek seferler düzenleyecek olan Pegasus Havayolları, bayram döneminde iç ve dış hatlarda toplam 320 bin yolcuyu taşımayı hedefliyor.
        Atlasjet Basın ve Halkla İlişkiler Başkanı Dicle Yürür de Kurban Bayramı nedeniyle yoğun talebi karşılamak üzere tarifeli seferlerinin haricinde karşılıklı olarak 98 ek sefer düzenleyeceklerini söyledi.
        Yürür, iç hatlarda yolcuların en fazla ilgi gösterdikleri Antalya ve Bodrum ile KKTC’ye ek sefer düzenleyeceklerini, dış hatlarda ise rağbet gören Bologna, Venedik, Roma, Barselona, Madrid, Dubrovnik, Sharm El Sheikh, İskenderiye ve Priştine’ye charter olarak ilave seferler koyulduğunu kaydetti.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika