spot_img
spot_imgspot_img
15.1 C
İstanbul
Pazartesi, 22 Nisan 2024

Başbakan’dan VIP’e operasyon

Seçtiklerimiz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen hafta İstanbul gezisi sırasında Atatürk Havalimanı’na gelişinde VIP’teki kalabalık dikkatini çekti. Ardından VIP salonunu kullanmayacağını bildiği kişilerin de salonda olması üzerine İstanbul Valisi ve Emniyet Müdürü’nün çağrılması direktifini verdi.

       

Hürriyet’in haberine göre Erdoğan VIP salonları ile ilgili vali ve emniyet müdürlerine talimat vererek, bundan böyle genelgelerin dışında bir kişinin geçmesi, bunları kendisinin görmesi veya bir şikâyetin kendisine ulaşması halinde sorumlular hakkında gereken işlemi bizzat yapacağı uyarısında bulundu. Başbakan, ayrıca kişisel olarak bu işi takip edeceğini de söyledi.

       

Başbakan’ın bu çıkışının ardından, yılda 200 binden fazla kişinin geçtiği, VIP salonlarından geçmeyi âdet haline getiren bazı liste dışı isimlerin artık içeri alınmadığı ifade ediliyor.

       

VIP geçişlerinde liste çok net olmasına rağmen ayrıca birçok devlet görevlisi de şikâyetlere rağmen yıllardır buraları kullanıyorlar. Uzun süreden beri üzerinde çalışılan VIP salonu kullanım taslağında ise henüz net bir karar alınmış değil.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika