spot_img
spot_imgspot_img
22.7 C
İstanbul
Çarşamba, 19 Haziran 2024

Balonlar 13 gün aradan sonra yeniden havalandı

Seçtiklerimiz

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden olan Kapadokya’da turistlere yönelik düzenlenen sıcak hava balon turları, bölgede etkili olan olumsuz hava koşullarından dolayı 13 gün aradan sonra yeniden havalandı.

Kapadokya’da tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerle kaplı alanları turistlerin gökyüzünden izlemelerine olanak sunan sıcak hava balon turlarına rüzgâr ve sisli hava nedeniyle 13 gün ara verildi.

Kapadokya’da sıcak hava balon turları, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından yapılan değerlendirmelerin ardından uygun hava koşullarında gerçekleştirilebiliyor.

Yılda yaklaşık olarak 300 gün uçuşun yapıldığı bölgede, turistler Kapadokya’nın eşsiz manzarasını havadan izleme şansı buluyor.

Çalışmalara sabah erken saatlerde başladığını söyleyen Öğrenci Pilot Ozan Dalkılıç, “Kapadokya bölgesinde iki hafta aranın ardından uçuşlara yeniden başladık. Bölgemizde yılın yaklaşık olarak 297 günü uçuş oluyor. Bugün balonlarımız tekrar havalanıyor. İnşallah böyle devam ederiz.” dedi.

Sıcak Hava Balon Pilotu Furkan Tiryaki, “13 gündür balonlar uçmuyordu. Bugün tekrar uçmak nasip oldu.” şeklinde konuştu.

Ordu’dan Kapadokya’yı gezmeye gelen ve sıcak hava balonuna binen Neşet Bekçi de “Kapadokya’yı ilk defa karlı gördüm. Çok güzeldi. Herkese tavsiye ederim.” dedi.

İngiltere’den gelen Andrea da yaptığı açıklamada, “Kapadokya’ya geldim, Kapadokya çok güzel, özellikle kış aylarında harika.” dedi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika