spot_img
spot_imgspot_img
17.2 C
İstanbul
Pazar, 21 Nisan 2024

Bakan’dan uçak fıkraları: Seni indi sanmıştım

Seçtiklerimiz

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, sorumluluğundaki bütün sektörler itibarıyla vatandaşla sürekli içli-dışlı olduğunu belirterek, bu konularda şikayeti olan herkesin kendisine selam gönderdiğini söyledi. Yıldırım, attıkları adımlar sayesinde herkesin uçağa binme imkanına kavuştuğunu ifade ederek, bununla ilgili ‘fıkra’ gibi yaşanan bazı olayları anlattı. 
          
        Türkiye Lojistik Zirvesi’nde konuşan Binali Yıldırım, bakanlığı ile ilgili sektörlerin son dönemdeki gelişimlerine dikkat çekti. Yıldırım’ın konuşurken,"Arabası yola çıkar yolda kalır beni anar. Uçağı kaçırır bana selam gönderir. Telefonu çekmez beni anar. Vatandaşla içli dışlıyız yani. Bundan rahatsız değilim." şeklindeki ifadeleri, dinleyicileri kahkahaya boğdu.

       

Özellikle havacılık alanında yapılan yatırımlarla doğudaki vatandaşın da batıdaki vatandaşın da uçak kullanmaya başladığını belirten Yıldırım, bu konuda yaşanmış fıkra gibi hikayeleri, salondakilerle paylaştı. Yıldırım’ın, dinleyenleri kahkahaya boğan bazı hikayeleri şöyle:

       

"SENİ UÇAKTAN İNDİ SANMIŞTIM"

       

"Uçakta ‘business class’ bölümünde uçan yolcu, perdeyi açıp yerinden kalkarak arkaya doğru gitti. Arkadaki bir yolcu da kalkıp, onun yerine oturdu. Koltuğun sahibi yolcu bir süre sonra geri geldiğinde, ‘Hayırdır hemşerim bu koltuk benim’ deyince koltuğa oturan yolcu, ‘Abi kusura bakma ben seni indin zannettim.’ cevabını verdi." Yıldırım, tebessümle anlattığı bu hikayeye şunları ekledi: "Minibüse biner gibi uçağa biniyor vatandaşımız artık. Yolcularımızın uçaklarla özgüveni arttı."

       

ACENTANIN ÖNÜNE GELMEYEN UÇAK!

       

"Diyarbakır’da bir ilçede, bir vatandaşımız hayatında ilk defa uçağa binecek. Saat 4.30’daki uçağa bilet almış. İlçedeki yazıhaneye erkenden gitmiş. Saat 4.00 olmuş uçak yok. 4.30 oluyor, ses yok. Ardından oradaki görevliye giderek, ‘Ömrümüzde bir defa uçağa binecektik o da gelmedi.’ diye sitem eder."

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika