spot_img
spot_imgspot_img
28.9 C
İstanbul
Pazartesi, 17 Haziran 2024

Avrupa havayollarındaki grevler uçuşları aksattı

Seçtiklerimiz

Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde düzenlenen havayolu şirketi grevleri tatilcileri yolda bıraktı.Ryanair Havayolu Şirketi çalışanların iş bırakması nedeniyle Perşembe günü Portekiz’de 20 uçuşu iptal etti.
 
Havayolu şirketiyle pazarlık masasına oturan Portekiz’deki pilot ve kabin ekibi sendikaları Paskalya dönemi boyunca 2 gün daha grev çağrısı yapıyor.
 
Şirket yetkilileri pazarlıkların uzaması durumunda yaz dönemine kadar İrlanda ve Portekiz’de uçuş iptallerinin sürebileceğine dikkat çekti.
 
Günde 2000 uçuşla düşük maliyetli havayolları şirketleri arasında Avrupa’da lider konumdaki Ryanair bugüne kadar hiç greve bağlı kayda değer aksamalar yaşamamıştı.
 
Cuma günü ise Air France Havayolu şirketi çalışanları Paris’te bulunan Charles de Gaule Havaalanı’nda grev yaptı. Maaşlarının enflasyonla değer kaybettiğini ifade eden Air France çalışanları, yüzde 6’lık zam talep ediyor.
 
Grev nedeniyle Charles de Gaule Havaalanı’ndan kalkması gereken Air France kısa ve orta mesafe uçuşlarının yüzde 30’u, uzun mesafe uçuşlarının ise yüzde 20’si iptal edildi. 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika