spot_img
spot_imgspot_img
13.6 C
İstanbul
Cumartesi, 2 Mart 2024
Array

Avolon’un Filosu Büyüyor: 140 Yeni Uçak için Airbus ve Boeing ile Anlaşma

Seçtiklerimiz

Sürdürülebilir Havacılık Geleceği İçin Avolon, 140 Yeni Uçak İçin Airbus ve Boeing’den Sipariş Veriyor

Avolon, Ek 140 Uçaklık Siparişlerle Büyümeye Devam Ediyor

Dublin merkezli küresel bir havacılık finans şirketi olan Avolon, Airbus’tan 100 A321neo ve Boeing’den 40 adet 737 MAX uçağı sipariş etme kararı aldı. Bu uçaklar 2032’ye kadar teslim edilmek üzere planlanmıştır. Avolon, bu yıl OEM’lerden (Orjinal Ekipman Üreticisi) doğrudan 200 yeni teknoloji uçağı sipariş etmiştir. Bu, Haziran ayındaki 40 adet Boeing 737 MAX ve Eylül ayındaki 20 adet Airbus A330neo siparişlerinin üzerine eklenmiştir. Bu sipariş genişlemesi, Avolon’un Eylül 30, 2023 tarihindeki sahip olduğu, yönetilen ve taahhüt edilen filosunu 897 uçaktan 1037 uçağa çıkarmıştır.

A320neo ve 737 MAX uçak ailesi, değiştirilecek eski nesil uçaklara kıyasla yakıt kullanımını ve karbon emisyonlarını %20’ye kadar azaltmaktadır. Bu yeni taahhütlerin büyüklüğü, Avolon’un müşterilere gelecek on yıl boyunca yakıt verimli uçaklar sağlama yeteneğini desteklemektedir.

Avolon CEO’su Andy Cronin, “Bugünkü siparişler, teslimat boru hattımızı güçlendiriyor ve havacılık sektörünün uzun vadeli görünümüne olan güvenimizi yansıtıyor. Bu yıl 200 yeni, yakıt verimli uçağa doğrudan sipariş vermeyi taahhüt ettik ve filomuzu düşük emisyonlu uçaklara dönüştürmeyi destekliyor. Sipariş defterimizin büyüklüğü, Avolon’un bilançosundaki gücü, hızlı yürütme yeteneğimizi ve Airbus ve Boeing ile uzun vadeli ilişkilerimizi yansıtmaktadır,” şeklinde açıklamada bulundu.

Her iki sipariş de yalnızca Avolon’un %70 hissedarı olan Bohai Leasing Co., Ltd.’nin hissedarlarının onayına tabi bağlayıcı sözleşmelerdir ve bu onayın yıl sonuna kadar alınması beklenmektedir.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika