spot_img
spot_imgspot_img
12.6 C
İstanbul
Cuma, 1 Mart 2024

ATOR’dan Türkiye uçuşlarıyla ilgili değerlendirme!

Seçtiklerimiz

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), Türkiye uçuşlarının haftalık 450 sefere çıkarılması kararı sonrasında farklı bölgelerden Türkiye’ye güncel uçuşlar ve bilet fiyatlarını değerlendirdi.

ATOR, Ulaştırma Bakanlığı tarafından Rusya-Türkiye uçuşlarının haftalık 450 sefere çıkarılması kararı sonrasında farklı bölgelerden Türkiye’ye güncel uçak bileti fiyatlarını değerlendirdi.

Kaliningrad-Antalya uçuşları 3 saatten fazla sürüyor

Birlik, ülkedeki tur operatörlerinin bilet satış verilerine dayanarak yaptığı haberinde, Kaliningrad’dan Antalya’ya kişi başı uçuşların 48 bin 300 rubleye mal olduğunu vurgularken, Türk Hava Yolları (THY) ile gerçekleştirilen seferlerde seyahat süresi üç saatten fazla olduğunu belirtti.

THY uçuşları artık daha ucuz ama yolculuk süresi uzadı

THY ile Rusya’nın bir diğer bölgesi Tümen’den Antalya’ya bir uçuşun kişi başı maliyeti ise mevcut durumda 67 bin 100 rubleye mal olurken, bölgelerden aktarmalı uçuşların daha ucuza geldiğinin altını çizen ATOR, haberinde, “Örneğin THY ile Omsk’tan Moskova ve Soçi bağlantılı Antalya uçuşlarının kişi başı tek yön maliyeti 27 bin 900 rubleye gerilemekte, ancak yolculuk süresi 33 saatten fazla sürmektedir” ifadelerini kullandı.

Soçi’den direkt uçuşlar

Rus havayolu şirketleri ile uçuşlarda ise halihazırda Red Wings, Azimuth, Rossiya ve ulusal havayolu şirketi Aeroflot’un Türkiye’ye uçtuğu hatırlatılırken, temel olarak, uçuş programlarının Moskova’dan oluştuğu, ancak Soçi’den de direkt uçuşların gerçekleştirildiği kaydedildi.

Azimuth Havayolları’nın sunduğu Soçi- Antalya direkt seferleri kişi başına 22 bin 800 rubleye mal olurken, bu hattaki uçuş süresi 2 saat 20 dakikaya düşüyor.

1 Haziran’dan itibaren yeni seferler

Bu arada Türkiye’ye uçuşların coğrafyasının da genişletileceği haberini veren ATOR, 1 Haziran’dan itibaren Aeroflot’un Soçi’ye Nizhny Novgorod, Samara, Kazan, St. Petersburg, Omsk, Perm, Ekaterinburg, Tümen ve Ufa’dan uçuşlara başlayacağını, bu sayede Soçi aktarmalı seferlerin talep görebileceğini iletti.

Bir diğer havayolu şirketi Red Wings, 3 Haziran’dan itibaren St. Petersburg’dan Antalya’ya uçmaya başlamayı planlarken, aynı havayolu, programını İstanbul’a da genişletecek.

Bununla birlikte Moskova, Ekaterinburg ve Mahaçkale’den yapılan uçuşların yanı sıra Türkiye’ye Vladikavkaz, Samara, Ufa ve Çelyabinsk’ten de uçuş planlayan Red Wings’in yerli yolcu uçağı Superjet 100 ile Samara’dan İstanbul’a kişi başı tek yöne sunduğu uçak bileti fiyatının 14 bin 900 ruble olduğu, Vladikavkaz’dan İstanbul’a kişi başı bilet fiyatının 10 bin 400 ruble, Çelyabinks’ten 16 bin 500 ruble ve Ufa’dan 20 bin 500 ruble olduğu belirlendi.

Rus uçakları Kazakistan, Türk uçakları Avrupa üzerinden uçuyor

Moskova kalkışlı Rus havayolu şirketleri, Antalya’ya Kazakistan üzerinden uçarken, seyahat süresinin beş buçuk saat sürdüğü belirtildi.

Türk Hava Yolları ve diğer Türk şirketlerinin uçakları ise Belarus, Polonya, Macaristan, Romanya ve Bulgaristan üzerinden Antalya’ya ulaşırken, daha önce 3 saat 20 dakika olan uçuş süresi bir saat artarak dört saat 20 dakikaya çıktı.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika