spot_img
spot_imgspot_img
21.7 C
İstanbul
Salı, 18 Haziran 2024

Ateksis Antalya Havaalanı İç Hatlar Terminali’nde

Seçtiklerimiz

Ateksis, Antalya İç Hatlar Havalimanı’nda birbirleri ile entegre olan Yangın Algılama Sistemi ve Anons Sisteminin kurulumunu gerçekleştirdi.
        Antalya Havaalanı İç Hatlar terminaline tek bir merkezden yönetilebilen yangın algılama sistemi ile buna entegre acil anons sistemi kuruldu. Tek bir merkezden izlenip kontrol edilebilen bir sistem olması ile öne çıkan projede sistemler BIS Grafik Ekran Yazılımı ile kullanılmaktadır. İtfaiye dahi buradan binayı kontrol edebilmektedir.

       

VIP,CIP, 2 adet teknik bina ve İç Hatlar terminalinde 2500 noktalı BIS Grafik Ekran Yazılımı kulanılırken 1000 adet kadar da yangın dedektörü kullanılmıştır. Sistemin mimarisi ihtiyaçlar doğrultusunda genişlemeye müsait esnek yapıdadır.

       

Bina otomasyon sistemi ile yazılım bazlı entegrasyon (BAKNET protokolü) entegre çalışabilmektedir. Böylelikle farklı otomasyon sistemleri ile sorunsuz bir entegrasyon sağlanmıştır.

       

Acil Anons Sistemi olarak Bosch Praesideo anons sistemi kullanılmıştır. Bu sistem ile istenilen noktalara anonslar ulaştırılırken, olası yangın durumlarında otomatik devreye giren anonslar kullanılmaktadır. Ateksis teknik ekibinin kurulumdan eğitime kadar birebir içinde yer aldığı projede, terminal yetkilileri sistemden duyulan memnuniyeti dile getirdiler.

       

         

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika