spot_img
spot_imgspot_img
27.7 C
İstanbul
Perşembe, 20 Haziran 2024

Antalya’da paramotor düştü

Seçtiklerimiz

Antalya’nın Lara sahili açıklarında Onur Yılmaz’ın (28) kullandığı paramotor (motorlu yamaç paraşütü) denize düştü. Kazada pilot Yılmaz ve yanında yolcu olarak bulunan Tarık Taşel (27) hayatını kaybetti. Alanya ilçesinden bir hafta önce Antalya’ya gelen paramotor pilotu Onur Yılmaz, kendi üretimi olan hava aracıyla müşterisi Tarık Taşel ile birlikte saat 16.30’da uçuş için havalandı.

Onur Yılmaz’ın kontrolündeki paramotor, saat 16.45 sıralarında 10 nolu plajın 1 kilometre açığında denize düştü. Kazayı görenler polisi aradı. Olay yerine deniz polisi botları ve ambulans sevk edildi. Kaza yerine ulaşan ekipler, Trike Force Motorlu Paraşüt Şirketi’nin Genel Müdürü olan pilot Yılmaz ve yolcusu Taşel’in öldüğünü belirledi. Sahile çıkarılan cesetler otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Ankara’dan gelecek özel bir ekibin enkazı inceleyerek paramotorun düşme nedenini belirleyeceği öğrenildi. Lara Plajı yöneticileri, Yılmaz’ı, plaja yakın uçarak tehlike yarattığı için uyardıklarını ancak kendilerini dinlemediğini ileri sürdüler. Görgü tanıklarından Ayça Özsarı da 15 dakika kadar gökyüzünde süzülen paramotorun, aniden alçalıp denize düştüğünü ve bir patlama meydana geldiğini söyledi. 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika