spot_img
spot_imgspot_img
10.7 C
İstanbul
Çarşamba, 28 Şubat 2024

Ankara Hava-İş Şubesi Basın Açıklaması

Seçtiklerimiz

Hava-İş Sendikası’nın Kasım ayında yapılacak Genel Kurulu öncesi tartışmalar sürüyor.

Ankara Şube Yönetimi, bir açıklama yaparak genel merkezi suçladı. Ankara Şube Başkanı Yasin Özer, "Seçimlerde kaybedeceğini anlayan genel merkez yönetimi, üyelerimizi ve bizleri tedirgin etmek  ve seçimlere az bir zaman kala çalışmalarımızı engellemekten başka bir amaç taşımayan bu hukuksuz ve gayr-i meşru eylemlerden medet umar hale gelmiştir. Suç duyurusunda bulunacağız" dedi.


Açıklama şöyle:


Saygıdeğer Üyelerimiz,

 

28.08.2017 tarihinde, Genel Merkez Yönetim Kurulu tarafından görevlendirildiğini bildiren Avukat  Muhammet  Öztürk’ün, yanında kim oldukları belli olmayan iki kişi ile birlikte şubemize geldiklerini tesadüfen öğrendik. 

 

Şube çalışanı tarafından içeri alınan kişilerin şubemizi ziyaretleri hakkında daha önceden tarafımıza bir bilgilendirme yapılmadığından sahada ya da işyerlerimizde bulunmaktaydık.

 

Şubeye gittiğimizde, avukat genel merkez tarafından yapılan görevlendirme yazısını ve vekaletname belgesini göstererek, şubeyi denetleyeceklerini ve şube seçim çalışmalarını kendilerinin yürüteceğini belirttiler.

 

Kendilerine, denetleme yetkisinin sadece sendika denetim kurulunda olduğu ve şube seçimlerinin organizasyonunun bizzat şube yönetiminde bulunduğu, yaptıklarının hukuksuz olduğu defaten söylenmesine rağmen, tahrik edici konuşmaları ve tutumlarıyla, tartışma ortamı yaratmışlardır.

 

Bunun üzerine, yaptıkları hukuksuzluk sebebiyle polis çağırmak zorunda kaldık. Karakolda tutanağın tutulması ve ifadelerin alınması sonrasında, avukatımızla birlikte yaptığımız değerlendirmede, daha önce yaptığımız tespitlerin doğruluğunu teyit ettik. Bunun üzerine de kendilerinden şikayetçi olduk ve suç duyurusunda bulunacağız.

 

Sayın üyelerimiz, anlaşılan o ki, seçimlerde kaybedeceğini anlayan genel merkez yönetimi, üyelerimizi ve bizleri tedirgin etmek  ve seçimlere az bir zaman kala çalışmalarımızı engellemekten başka bir amaç taşımayan bu hukuksuz ve gayr-i meşru eylemlerden medet umar hale gelmiştir.

 

Bildiğiniz üzere, Anadolu üyelerimizin şubelere bağlanmasına paralel olarak "kamyoncu" diye tabir edilen skandalın üyelerimizde yarattığı ve her geçen gün yükselen tepkiyi bertaraf edemeyeceklerini anlayınca, şubemize yönelik hiç bir yasal dayanağı olmayan eylemlerine, temsilcilerimizi görevden alarak başlamışlardır.

 

Geçen hafta genel merkezden gelen bir yazı ile kendi adayları olarak çıkardıkları temsilciye destek vermeyen diğer tüm temsilcilerimizin görevden alındıkları bildirilmiştir. Üyelerimizden gelen tepkilerden sonra, genel merkez tarafından şubemize yeni atadıkları temsilcinin de görevden alındığına dair bir yazı iletilmiştir.

 

Saygıdeğer Üyelerimiz, hür iradenizin sandığa yansıması için gereken tüm tedbirler şubemiz yönetimi tarafından alınmakta olup, çalışmalarımıza eskisinden de çok fedakarlıkla devam ettiğimizi bilmenizi isteriz.


Saygılarımızla…


Hava-İş Ankara Şube Yönetimi adına
Yasin ÖZER
Ankara Şube Başkanı

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika