20 C
İstanbul
Cuma, 17 Eylül 2021

AnadoluJet milyonları uçurdu

Haftanın Haberleri

AnadoluJet, 2011’de, 20 uçaklık filosu ile 5.8 milyon yolcuyu 56 destinasyonda sevdiklerine kavuşturdu. Yurtiçi ve yurtdışı uçuş noktalarında 45 bin 500’e yakın sefere ulaşan AnadoluJet, yolcularının 2 buçuk milyonu 100 TL altında ve kampanya fiyatlarından yararlanarak uçuşlarını en ekonomik şekilde gerçekleştirdi. 
 
AnadoluJet’ten yapılan yazılı açıklamaya göre, 2011’de, 20 uçaklık filosu ile 5.8 milyon yolcuyu 56 destinasyonda sevdiklerine kavuşturup, seyahat ettirerek, yurtiçi ve yurtdışı uçuş noktalarında 45 bin 500’e yakın sefere ulaşıldı. AnadoluJet yolcularının 2 buçuk milyonu 100 TL altında ve kampanya fiyatlarından yararlanarak uçuşlarını en ekonomik şekilde gerçekleştirdi. 
 
Yurtiçinde Ankara – Ağrı, Ankara – Balıkesir, Ankara – Tokat, Ankara – Sivas, Ankara – Kayseri, Ankara – Gazipaşa, Sabiha Gökçen – Gökçeada, Edremit, Eskişehir ve dış hatlarda Ankara – Londra ve Ankara – Batum hatları açıldı. Borajet ile yapılan ortak uçuşlar çerçevesinde daha fazla yurtiçi uçuş noktasına ulaşılmış oldu. Yolculardan gelen talep ve beliren ihtiyaca göre Ankara çıkışlı ve varışlı İstanbul Sabiha Gökçen, Diyarbakır, Gaziantep, Van, Trabzon, Adana, Erzurum, İzmir ve Kıbrıs seferleri arttırıldı. Toplam kapasitesini geçtiğimiz yıl yüzde 13 arttıran AnadoluJet tarifeli haftalık 892 sefer gerçekleştirerek büyümesini sürdürdü. 
 
-YILIN İLK 3 HAFTASINDA YOLCU SAYISI BİR ÖNCEKİ YILA GÖRE YÜZDE 11 ARTTI- 
 
2012 Yılı ilk üç haftalık verilere göre yolcu sayısını bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 11 ve kapasitesini bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 3 arttıran AnadoluJet ile seyahat etmek 2012 yılında da bir ayrıcalık olmaktan çıkıp bir gereklilik halinde ekonomik olarak daha da kolaylaşacak ve yeni havaalanlarının tarifeli uçuşlara açılmasıyla uçulmadık yer kalmayacak.
 
- TUSAŞ -spot_img

İlgili Haberler

CORENDON AIRLINESspot_img

Son Dakika