spot_img
spot_imgspot_img
8.4 C
İstanbul
Salı, 5 Mart 2024

Alp Havacılık, Verimlilik Proje Ödülleri 2023’te büyük bir başarı elde etti

Alp Havacılık, bütünleşik kanatçıklı kompresör diskleri projesiyle yerlileştirmenin zirvesine çıkarken, TS1400 Aksesuar Dişli Kutusu projesiyle de ödüllerine bir yenisini ekledi.

Seçtiklerimiz

Alp Havacılık’ın “Seramik Freze-Yüksek Nikel Alaşımlı Bütünleşik Kanatçıklı Kompresör Disklerinin Frezelenmesi” Projesi, Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen 9. Verimlilik Proje Ödülleri 2023’te büyük bir başarı elde etti. Değerlendirmeye alınan 596 projenin içinde, yerlileştirme kategorisinde birinci seçilen proje, Alp Havacılık’ın imalat süreçlerindeki öncü rolünü bir kez daha ortaya koydu.

Alp Havacılık, geliştirdiği benzersiz teknoloji ile bütünleşik kanatçıklı jet motor kompresör nikel disklerini (Ni IBR/Blisk) maliyet ve verim avantajlarıyla üretiyor.

Ödül, 27 Ocak 2024 tarihinde Gebze Kocaeli Bilişim Vadisi’nde düzenlenen ödül töreninde, Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ve Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş tarafından Alp Havacılık Mühendislik ve Tasarım Direktörü Atilla Kaya’ya takdim edildi.

Ayrıca, 9. Verimlilik Proje Ödülleri 2023’ün “Ar-Ge Verimlilik Projeleri” kategorisinde değerlendirilen “TS1400 Aksesuar Dişli Kutusu” projesi, tasarım, üretim, montaj ve test süreçlerinin tamamının Alp Havacılık tarafından yönetildiği ve GÖKBEY Genel Maksat Helikopteri’nin motorunda kullanılan bir proje olarak, ilk 5 proje arasında yer alarak teşekkür belgesi almaya hak kazandı.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika