spot_img
spot_imgspot_img
17 C
İstanbul
Perşembe, 30 Mayıs 2024

Alo 179 Turizm Çağrı ve Danışma Merkezi açıldı

Seçtiklerimiz

7 gün 24 saat Türkçenin yanı sıra İngilizce, almanca ve Rusça dillerinde hizmet verecek olan çağrı hattına iletilen şikâyetler anında çözüme kavuşturulacak. Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, hatta ayıplı ya da yüksek fiyatla mal sattığı şikâyeti iletilen esnafın iş yerinin kapatılacağını söyledi.
 
Antalya Alo 179 Turizm Çağrı ve Danışma Merkezi’nin açılışı yapıldı. Antalya’yı ziyaret edecek turistlere 4 dilde hizmet verecek hat ve danışma merkezi her türlü soruna çözüm anında çözüm üretecek. Merkez, haziran ve ekim ayları arasında 7 gün 24 saat Türkçe, İngilizce, Almanca ve Rusça dillerinde hizmet verecek. Akşamları hatta yapılan çağrıları 112 merkezinde görevlendirilen 5 kişilik ekip cevaplandıracak.
 
Açılış için düzenlenen törende konuşan Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, hattın duyurusunu yapmak için otellere broşürler gönderildiğini ayrıca rehberlerin turist otobüse bindiği anda Alo 179 hakkında bilgilendirme yapacağını söyledi.

Antalya’da turistin dışarı çıkmamasından ve az para harcamasından şikâyet edildiğini, sürdürülebilirlikle ilgili endişeler bulunduğunu dile getiren Altıparmak, “Onlardan en önemlisi de turistin maruz kaldığı kötü eylem ve muamele karşısında ivedi, çok seri hareket edip onun bu sıkıntısına çare olmak. İşte bunu Alo 179 Turizm Çağrı Hattı yapacak.” dedi.

 
Altıparmak, “Turiste maruz kaldığı ayıplı mal, pahalı mal, kötü muamele, hanutçuluk, sağlık sorunu gibi konularda onun anadilince cevap verebilen, son derece eğitimli, donanımlı arkadaşlarımız yardım edecek.

Yani güven temin edecekler. Bundan sonra ayıplı, kusurlu mal satan, kötü muamele eden bilsin ki turistin bildiği bir numara var. Aradığı zaman derhal çözüm üretilecek. O esnafımız, cezasını hiç endişe etmesin çekecek. Esnaf hiç endişe etmesin, hanutçuluk yapan kapatılacak. Hiç kimsenin bizi; turiste sıkıntı çektiren, ayıplı mal satan olarak tanıtmaya hakkı yok. Dolayısıyla bu tür muameleler cezasız kalamaz.” diye konuştu.

 
İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, amaçlarının turist memnuniyeti olduğunu belirterek, en iyi tanıtımın turistin ayrılırken memnun kalması olduğunu belirtti.
 
Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı Nizamettin Şen ise hatta yapılacak çağrılardan elde edilecek verilerle turizm sektöründeki rotalarını rahatlıkla belirleyeceklerini dile getirdi.
 
Konuşmaların ardından Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesinde hizmet verecek Antalya Alo 179 Turizm Çağrı ve Danışma Merkezi’nin açılışı yapıldı.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika